cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Filip Novák
Doğum: 26.06.1990 Uyruk: Çekya  Boy: 1,84  Mevki: Sol bek

filip novak

 • ahmet ağaoğlu kendisine bir sözleşme önermiş ve asla taviz vermeyeceğini söylemiş bu sözleşmeden. oyuncu da sezon sonuna kadar düşünmek istiyormuş.


  arkadaş, içime kurt düştü. bu adam niye çok iyi giden takımını bırakıp bize geliyor birden? kaldı ki seneye belki de şampiyonlar ligi'nde oynayacak. hayır türk de değil ki fenerbahçe taraftarı olsun. istanbul'a keyif çatmaya filan geliyor olmasın? paranoyak oldum iyice.


  neyse oyuncu hakkında da bir yorum yapayım. fena bir oyuncu değil, bedelsiz olması çok iyi. sol bek mevkimizi bu arkadaşla yedek bir sol bek alıp kapatabileceğimizi düşünüyorum. ama içim rahat etmiyor. umarım sadece trabzon'da kazandığının bir tık fazlasını vereceğimiz için geliyordur.


  ayrıca bu adamın asisti pek yok, genellikle gol atıyor. ofansif bek. yeni teknik direktörün oyun planı nasıl olacak bilmiyorum ama ersun'da olsaydı bu oyuncu, bir de iyi bir kanat olsaydı şampiyon olurduk çünkü oyun planı kanatlar ve bekler üzerindendi. yeni teknik direktörün nasıl bir oyun oynatacağını bilmiyoruz. lan teknik direktör yok takımda, artık bir td alsanız? td'siz transfer mi yapılır amk ya...


  neyse daha fazla yazmayayım sürekli yeni bir konuya dalıyorum yazdıkça. o kadar çok yanlış ve eksik var ki kulüpte.
  Fenerbahçe'deki futbol aklını özetleyen sol bek oyuncusı.


  Bizim novak gibi bir beki trabzon'un danimarka'dan aldığı gibi 1.5 m € civarına ve ortalama bir maaşla yaşı 30 olmamışken almamız gerekiyordu.
  şimdi yaşlanınca trabzon'dan daha yüksek maaş teklif edip ikna etmeye çalışıyoruz, işte bu değişmeli.
  Alırsak iyi bir performans sergileyeceğini düşündüğüm sol bek. Bize gol atmayı bırakması da iyi olur. Ama burada ufak bir sıkıntı var. Bizim yapmamız gereken transfer şekli bu değil. Yapacağımız transferler Trabzonspor'un yaptığı gibi benzer bir oyuncuyu Danimarka liginden(veya başka bir düşük seviye ligden) düşük maaş ile getirmek olmalı. Trabzondan daha yüksek para vermek bana pek mantıklı gelmiyor.
  muhteşem futbolcu teknik adam sportif direktörümüz emre'nin nereden keşfettiğini merak ettiğim topçu. nasıl zaman buluyor da bu oyuncuları listelemeyi başarıyor, inanılmaz. titanic'in çekildiği havuzu dolduracak kadar bir oyuncu havuzu var sanırım.


  burada oyuncu kötüdür falan demiyorum. derdim bu kadar mı dar çerçevede olmak zorundayız. bu kadar mı vizyon-suz bir noktadayız.
  Kötü bir oyuncu değil, bedelsiz olması da bizim için bir avantaj. Sol beke para vermemiş oluruz ki gayet kârlı. Uygun bir maaşa imza atar diye ümit ediyorum.


  Ama benim anlamadığım şey şu; neden biz de novak gibileri başka liglerden bulup getirmiyoruz? Mesela edin visca başakşehir'e 400bin euro bonservis bedeliyle gelmiş 2011'de. O zamanın dolar kurunu filan hiç katmadım işin içine. Neden edin visca gibileri bulamıyoruz?


  Transferine karşı değilim ama bu vizyona karşıyım. Ezeli rakibinden oyuncu alamazsın demiyorum. Elbette alabilirsin ama neden biz sürekli ezeli rakipler-stsl çevresinde dolanıyoruz merak ediyorum. Yok mu bizim scout ekibimiz? Kimse oyuncu filan izlemiyor mu?


  (bkz:fenerbahçe scout ekibi)
  umarım bize hasan ali kaldırım'ı aratmaz dediğim oyuncu.


  hak'a defalarca kızma sebebimiz savunmadaki aksaklıkların ötesinde hücumda ortayı ön direkten öteye geçiremesi, pek asist yapamaması gibi sebepler.


  novak'ın da gol sayısı belki yüksek ama asist işine geldiğinde o da yokları oynuyor. yani gol olsun da asistten olsun, direkt kendisi atsın önemli değil. yeter ki geçmişi özletmesin bize.
  Yazık trabzonluların ağlamalarda başlamış ahahahahah. Taptıkları adama asisti,defansı yoktu falan demeye başladılarsa şimdi tamamdır bu iş demek ki iyi bek.

  E adam kariyer sezonunu geçirmiş fenerbahçe gibi büyük bir kulüpten herhangi bir teklif alması bile trabzon gibi saçma sapan bir yerden gitmesi için yeterli bir sebeptir şaşırılacak bir şey yok ki.


  T:ligin en çok gole katkı yapan defans oyuncusu.
  Sosyal medyada, ekşi sözlük vsde trabzonlu ve diğer rakip takım taraftarlarını hüngür hüngür ağlatan transfer. Koca koca adamlar yaşına başına bakmadan zırlıyorlar bize de oturup keyifle izlemesi düşüyor. Fenerbahçemize hayırlı olsun.
  lacisozluk lacisozluk