Türk tiyatrosunun usta oyuncularından, yazar ve yönetmen.

Bu sözlüğün belki yeri değil ama kendisini çok ama çok severdim. Ülkemizin en kıymetli insanlarından olması sebebiyle vefat haberini alınca buraya yazmadan duramadım.

Memleketimizin başı sağ olsun.
galatasaray lisesi mezunu gsli tiyatrocu. (*)

maalesef kaybetmişiz. türk tiyatro camiasının başı sağ olsun.
son yıllarda kaybına en çok üzüldüğüm kişi. büyük usta.

kendisine rahmet, ailesine sabır diliyorum.
90'larda tv karşısında hayatı keşfeden garson beden dimağlara kara mizahı ve hicvi öğreten sanatçı, büyük usta, üstat!

varsayalım ismail.

iki gıdım aklım ismail'in saçma sapan düşlerinde dolanırken karman çorman olunca bu dilin, anlatımın, kelimelerin, diyalogların ve alayının ardındaki zeka ve yaratıcılığın nerden geldiğini meraka dalıp tiyatroyu keşfettim. hayatımda kendi çabam ve rızamla gittiğim ilk oyundur ferhangi şeyler. çok şükür, işsizler cennete gider ve çok tuhaf soruşturma'da da izleyebildim dünya gözüyle büyük ustayı. eşi benzeri yok. bir daha böylesi gelir mi, gelse de görür müyüm.. bilinmez.

sahnede kelimelerle tempo yapan bir adam. başlama düdüğünden, bitişe kadar sahada ayak basmadık yer bırakmayan, lakin her adımını planlı ve bilinçli atan, yer yer kendi kendiyle verkaç girip öldü o top dediğiniz anda yoktan yepyeni pozisyonlar yaratan, sahneyi 360 derece gören, bileklerine hakim, kıvrak bir top cambazı; ama dilin kemiği yok, rakip kale yokuş yukarı da olsa hiçbir fırsatı kaçırmaz, önde basar rakibi çıkartmaz, öyle manasız laga luga da yapmaz, bilmez öyle çekilsin geriye oyunu soğutmak için yan pas yan pas; topuna muhalif, inadına anarşisttir, direkt gider kaleye; maksat skor yapmak değil, sadece ve yalnızca doğruları yazmaktır tabelaya. ışıklar içinde uyu. allah tüm sevenlerine sabırlar versin.
Tabutundaki Galatasaray bayrağını gören 4 beşiktaş taraftarı tarafından sloganlar eşliğinde saldırı teşebbüsüne maruz kalmış ancak neyse ki saldırganlar yakalanarak gözaltına alınmışlardır.Şaka gibi ülkeyiz cidden.
Ulan yıl olmuş 2021 hala insanlar mezhepine, ırkına , yaşam tarzına, dinine, takımına göre ayrıştırılıyor ya resmen komedi.
bjk'li davarların cenazedeki o videosunu demin izledim.

Baba siz gerçek misiniz ya, valla bak ciddi soruyorum. Bir insan gerçekten bu kadar alçalamaz. Sizin hayatta başka bir amacınız başka bir gayeniz yok mu? Bu kadar mı kişiliksiz insanlarsiniz lan. Orada cenazesi kalkan adam tüm halkın gönlünde yer etmiş bir halk adamı. Hadi onu da geçtim Her şeyden önce bir insan ölmüş ve cenazesi kalkıyor. Yakınları üzgün ve kederli. Siz orada gelmişsiniz sırf tabutunda gs bayrağı var diye at gibi beşiktaş diye kişniyorsunuz. Videoyu izleyince çok sinirlendim, bu işin takımı yok fenerli biri yapsaydı da aynı şekilde düşünürdüm. Fanatiklikten öyle gözünüz dönmüş ki ferhan şensoy gibi melek bir adamın cenazesine bile saygınız yok. Vicdansız herifler.

Mekanın cennet olsun ferhan abim.