Ersun Yanal'ın muhtemel istifası sonrası fenerbahçe için yapılacak yeni teknik direktör tavsiyeleri.
(bkz: Cocu)

Elbette cocu değil, cocu modelinde bir hoca gerekiyor. Hala eski hocalar gelsin mantığından ne zaman kurtulacağız. Artık yabancı bir hoca gerek. Futbol oynatacak birisi gerek. Ligi tanıyor yaklaşımı sıçtı ağzımıza.
yönetimin kesinlikle dinlememesi gereken önerilerdir. arkadaşlar allah aşkına biz bir şey önermeyelim. zaten yönetim gerekli adımları atacaktır.

şahsi fikrim teknik heyette önemli değişikliklere gitmek. sportif direktörlük sistemi kesinlikle devam etmeli. ama direk bir isim verip ''bu teknik direktör olmalı.'' diyemeyiz.

iyi bir sportif direktör ve scout ekibi lazım bize. genç yetenekleri keşfetmemiz lazım. başka çıkar yolumuz yok.
(bkz: Roger schmidt)
Hepimiz roger schmidt’i salzburg döneminden tanıyoruz. O dönem bize rakip olmuştu ve gerçekten bizi çok zorlamıştı. O dönem mane , kampl , soiano ve carvalho’lu hücüm hattıyla harika bir 4-4-2 oynatıyordu. Dönemin wonderkid hocasıydı ve beklenildiği gibi bir üst seviyede şans buldu. Bayer leverkusen ile anlaştı. Burada çok parlak bir dönem geçirdiğini söylemek zor , zaten istenen performansı gösterseydi şu an hoca adaylarımızdan biri olmazdı.
Sonrasında çine gitti. Çin ligini izledim desem yalan olur fakat orada da şampiyonluk yarışı verdi , eski dost vitor pereira’nın takımına geçilerek 2. oldu.
Roger hoca kendisinden beklenen patlamayı yapamamış bir isim. Fakat potansiyeli bir hayli yüksek ve avrupada yeniden kendini göstermek isteyeceğini düşünüyorum. Lig şampiyonluğu ve sonrasında avrupada gösterilecek iyi bir performans ona yeniden üst seviyenin kapılarını açabilir.
Oynattığı yüksek tempolu futbolun taraftarın hoşuna gideceği ve alman ekolünün ligimizde başarılı olduğunu düşünürsek doğru bir tercih olur.
Roger schmidt derim. Ve cocudan önce çıkan haberlerde beni fazlasıyla heyecanlandirmis olan Zeljko Buvac