sezona iyi bir başlangıç yaptık. öyle ki aldığımız sonuçlar ve kadro derinliğimizle ben dahil hemen hemen herkes şampiyonluk havasına girmişti. üstüne üstlük başakşehir'in olağanüstü kötü başlangıcı, beşiktaş'ın dağılmış görüntüsü, galatasaray'ın tökezlemesi, trabzonspor'un geçtiğimiz sezonki görüntüsünden çok uzak olması derken sezon sonunu rahat bir şekilde önde getireceğimizi düşündürmüştü.

bugün itibarıyla dağılmış beşiktaş müthiş bir hava yakaladı. tökezleyen galatasaray ligin en iyi futbolunu oynayan takım görüntüsünde. trabzonspor abdullah avcı'nın gelişiyle toparlamaya başladı. tüm bunlar olurken biz de aksi gibi gittikçe kötüye gittik ve puan tablosunda rakiplerimizle aynı puanları paylaşıyoruz diyebiliriz.

bu kadar avantajlı başladığımız ligi, konuşmak için her ne kadar erken olsa da, bu noktaya getirmek ister istemez insanın ümitlerini tüketiyor. 11. maçımıza çıkarken maçın favorisi olup olmadığımızdan emin değilim. sanırım son 6 yılın bende yarattığı yıkım oldukça büyük. en azından sahada şampiyonluk getirecek bir oyun görmek istiyor olsak bile bunu henüz gördüğümüzü söyleyemeyiz.

rakipleri kötü yakalamışken farkı açamamış olan takımımız, rakipler böyle toparlamışken yarışa tutunabilecek mi yoksa son 6 yılın psikolojik ağırlığı altında ezilecek mi göreceğiz. umarım takım bize yarın şampiyonluk ümidi aşılayabilecek bir oyun oynar ve bir nebze de olsa moralimiz düzelir.
Çizili oyun planı algısını başlatan serdar ali çelikler ve buna çanak tutan vole ekibidir.
başlığı açarken yazdığım #38754 şu entride de görüldüğü üzere, bu akşamki maçtan sonuçtan önce şampiyonluk vadeden bir oyun görmeyi ümit ettiğimi söylemiştim.

bugün ne oynadığımızı, 10 kişi kaldıktan sonra yediğimiz baskıyı kıramayışımızı hep birlikte izledik. rakip orta sıralarda yer alan, temposuyla ya da oyun disipliniyle öne çıkan bir ekip de değildi. malumunuz olduğu üzere denizlispor bu ligin ankaragücü ile birlikte küme düşmesi neredeyse kesin olan 2 takımından biri.

mutlu değilim, mutlu da olmamalıyız. eksikler, hakem, şunlar, bunlar... ben önce sahaya bakarım, diğer etkenler sonra gelir...

en azından bir deplasmandan daha 3 puanla ayrıldık diye avunabiliriz fakat bu oyunla nereye kadar gidebiliriz meçhul...