süper lig'de 20-26. haftalar arasında oynanan 7 haftada hiç galibiyet alamamamız sonucunda oluşan galip gelememe serisi.
[img_summer px= 50 src=i.ibb.co/R7jqH93/fenerbah-e-galip-gelememe-serisi.png]
hadi derbi haftasına kadar olan maçları saymıyorum; derbiden sonra oynanan 3 maçta(*) bile takımın sorumsuzluğu yüzünden bir sürü puan bıraktık. en azından antalyaspor ve denizlispor maçlarını kazanmış olsaydık şimdi şl ön elemesi için çok daha avantajlı bir konumda olurduk.

büyük bir takım, hele ki fenerbahçe gibi bir takım bu kadar kırılgan bir yapıya sahip olmamalı. antalyaspor maçından önce yazdığım bir entry'de de bundan bahsetmiştim: (bkz: #11046)

gerçekten çok acı. şöyle bir geçmişe bakıyorum da çok basit puanlar kaybetmişiz.
takımın, yönetimin ve camianın kırılganlığı sebebiyle yaşanmıştır.
burada çeşitli başlıklarda dile getirdiğim gibi hemen pes etmek durumu söz konusu. hemen vazgeçme, hemen zaten izin vermiyorlar yaklaşımı ortada. yahu oraya gelene kadar 1 hafta önceki kasımpaşa maçını düşünüyorum aynı şey. o maçı kazansak 3. lük yarışında yani şampiyonlar ligi ön eleme turuna bilet kazanacağız ama takımda öyle vurdumduymaz tipler, yönetimde öyle iş bilmezler var ki... hala affedemiyorum koskoca fenerbahçe'nin aylardır teknik adamsız bırakılışını. belki 8/8 olacaktı.
söz konusu 7 maça gelirsek biz ts'ye yenildikten sonra zaten ligi bıraktık. alanyaspor maçında verilmeyen penaltı ve üstüne ts maçındaki hakem kararları sonrasında havlu attık mental olarak. sonrasında bir gs maçı vardı onda da iyice pekmez olmuş kafayla sahaya çıkılmış belli. unutmayın vedat'ın ceza alması gerektiği, gustavo'nun durumu vs bir sürü şey vardı. zorlu morlu diyorlardı. lig dizayn edildi diyorlardı. transfer yaptırılmadı vs. sonrasında biz yarıştan koparıldık, her şey süt liman oldu.
her şeye rağmen evet her şeye rağmen vazgeçmişlik doğru değildi. ilk 8 haftamız fikstür olarak zordu, bunu bilerek hareket etmeli, burada kaybedilecek puanları asgari seviyede tutarak son 10 haftaya yoğunlaşmak gerekirdi ama bunu yapacak tecrübe ne yönetimde var ne de diğerlerinde.