yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar alımları şu an için kapalıdır!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

fenerbahçe’nin 5 yıl boyunca yapılanmasıolması gerekendir. bu sene şampiyon olamazsak -ki olamayacağız gibi- 6 senedir şampiyon olamamış olacağız. öyle milyonlar saçarak olmuyor bu iş. ne kadar tasvip etmesek de trabzon'un toplam maliyeti bizim yedekler kadar. ve şu an maç eksiği olmasına rağmen bizden öndeler. evet hakem kolladı evet damat kolladı ama kendilerinin de iyi bir kadrosu var.

aynısını bizim de yapmamız gerekiyor. ali koç çıksın açıklama yapsın hedefimiz şampiyonluk değil diye. taraftar boşuna kendini yıpratmasın. bir sistem kurulsun fenerbahçe'de, hem borçlar ödensin, hem altyapı geliştirilsin. 5 yılın sonunda ise fenerbahçe, eskisinden çok daha güçlü dönsün.

umarım demek istediğimi anlamışsınızdır. var mı başka çaremiz? varsa söyleyin. bu takım şampiyon olamıyor işte. 6 yıl olmuş, koskoca 6 yıl. ajax'ı örnek almamız lazım.

bırakın gs 2725757. şampiyonluğuna ulaşsın. zaten ligimiz değersizleşiyor. kendileri de yakında cl'ye gidemeyecek. ilk 2 cl ön elemesi oynayacak. biz de 5 yılda 1 kere cl'ye gitsek ön elemeden yeter. sonra daha güçlü bir şekilde döneriz inşallah.

bana göre en mantıklısı bu. taraftara hayal satmak intihar olur.
Olması gerekendir. Ama olacak şey değildir.
Fikir olarak olması gereken ama yapabilmenin bu ülke için imkansız olduğunu düşündüğüm hadise.

Ali Koç geçen sene başkan seçildiği zaman çok güçlü bir şekilde geldi. Vaadlerinin başında Avrupa'daki elit kulüpler gibi bir yönetim biçimi oluşturmak, yeni bir altyapı akademisi oluşturmak futbol için başlıca hedefleriydi. Bu doğrultuda comolli getirildi. Doğru isimdi ya da yanlış o başka bir iş ama bunu denedi.

Aslında bu kadar güçlü bir şekilde gelmişken, taraftardan zaman talep etmiş ve kabul de görmüşken, geçtiğimiz sezon yaz transfer döneminde maliyetli transferlerden uzak durması gerekiyordu.


Diyecekti ki " bizim bütçemizde korkunç bir açık var, borçlarımızı ödeyemiyoruz çünkü gelirlerimiz temlikli. Fucktoring firmalarına gelirlerimiz kırdırıldığı için zor durumdayız. Bu sezon Özkaynaklarla ve maliyeti düşük isimlerle yolumuza devam edeceğiz, şampiyonluk için elimizden gelen neyse yapacağız ama taraftar bu durumu bilmelidir " deseydi hiç kimse heveslenmez, hiç kimse baskı yapmaz aksine destek olunurdu ki o kötü, rezalet sezona rağmen tribünler doluydu, üstüne fener ol kampanyasına destek geldi.

Comolli benim hala desteklediğim cocu tercihini yaptı. Çünkü 3 yıllık bir planlama ile maliyetli isimlerden uzak durup Özkaynaktan çıkacak gençleri geliştirmeyi kendisine misyon edinmiş, kurucu bir teknik adam kendisi. Ama bize 3 yıllık 5 yıllık planların anlatılması, her sene nasıl bir proje düşünüldüğü altyapıdaki oyuncuların gelişim raporlarını, hangi kariyer planlamalarının bu çocuklar için düşünüldüğü açıklanmalıydı. Yoksa altyapıdan 10 isimle profesyonel sözleşme imzalandı demekle o isimleri a takımda düşünüyoruz anlamı çıkmazdı.

Ama başkan sosyal medya ergenlerinin gazına geldi, başkan gibi değil taraftar gibi reaksiyon verdi. Ne o sözünü ettiği siyah çoraplar akademisi için bir hamle yaptı, ne de altyapının geliştirilmesi için bir hamle...

Cocu'yu da gönderdi evet takım çok kötüydü belki ama sen en başta söylediğin şeyleri yerine getirmedin ki, bu adamın eline gelişime açık oyuncuları vermedin ya da veremedin mali açıdan fakat işte başkanlık, vizyonerlik orada başlıyor. Gerekirse Kendi taraftarına rağmen başkanlık yapacaksın.

Aynı trollerin gazıyla cocu'yu gönderip Ersun hocayı getirdin, açıkçası ben çok da gelsin istemiyordum çünkü Ersun hoca'nın kurucu bir teknik adam olduğunu düşünmüyordum hala da aynı fikirdeyim. iyi oluşturulmuş bir kadrodan harika bir performans elde edebilecek birisi ona hemfikirim ama bence kurucu birisi değil ve hem devre arası transferleri hem de yaz transfer dönemi düşünüldüğü zaman bu düşüncem de ispatlandı, evet bütçe yok, falan ama madem yok gene yapman gereken şey paramız yok düşük bütçelerle hareket edeceğiz bu sezon bu Mali tabloyla şampiyonluğun ciddi adayı değiliz demeliydi başkan. Yine yapamadı,

açıkçası 2 defa bu oluşum için fırsat vardı ama tercih etmedi ya da edemedi. Bu da bize 2 sezona mâl olmuş oldu.

Başkanı da anlıyorum, şampiyonluk ve şampiyonlar geliri olmadan ne yaparsak yapalım bu borç kapanmaz, üstüne bir sezon da değil arka arkaya 3 4 sezon sürekli katılıp orada da makul bir başarı elde etmek, ligde de şampiyon olmamız gerekiyor ki hem sponsor desteği hem başarı gelirleri ile düzlüğe çıkılsın ama işte bu sezon bu doğrultuda hareket edildi. Fakat bu sezon hesapta olmayan şey karadeniz mikro milliyetçiliğinin yükselmesi.

Neyse çok uzun yazdım hala okuyabilen varsa hakkını helal etsin ama çok doluyum bu sezon ben de inandım şampiyonluk için... Ki son 6 yılda ilk defa inandım. Neyse hicbir şey bitmedi ama oran düştü. Bakalım 4 haftaya belli olur bazı şeyler.
artık ciddi ciddi yapılması gereken şey. hemen bugünden itibaren başlanmalı. bu sezon çöpe gitti. artık büyük bir değişime gitmek zorundayız.

moralim bozuk sözlük. bir umut vardı içimde 3 maçta 1 puan almamıza rağmen. galatasaray'ı yenersek her şey farklı olabilir dedik. galatasaray'a yenildik. hem de kadıköy'de.

seri falan umrumda değil de ilk defa bu kadar inanmıştım şampiyonluğa. gitti güzelim hayaller. artık önemli kararların alınması lazım.
bu başlığa her mağlubiyetten sonra yazmak mı zorundayım? yönetim neyi bekliyor anlamış değilim. ersun yanal'la olmayacak işte. bu adamın elinde iyi kadrolar olması lazım ki şampiyon olsun. bizim iyi kadro kuracak bütçemiz ve paramız yok. limitimiz de yok. borç batağındayız aloooo!!!! allah'ım çıldıracağım.
olmayacak olandır. ben bu taraftarın obraya bile isyan ettiğini gördüm bu sezon. maalesef sabırsız taraftarla olacak şey değildir. iki kişi destekler on kişi köstek olur.
ali koç un gelirken yapmayı vaadettiği ancak saptığı yol.