fenerbahçe'ye şampiyonluklar kaybettiren gol yeme problemidir.

son yıllarda çeşitli nedenlerden dolayı maalesef kalemize ilk gelen toplar gol oluyor. özellikle bu sene illallah ettirdi. artık bıktım bu problemden, bu takım neden çok kolay gol yiyor en ufak bir fikrim yok. hayır şanssızlıkla büyüyle filan açıklanacak şey değil bu çünkü yıllardır süregelen bir problem. her maç gol yiyoruz, aykut kocaman'ın 2. döneminde de(*) bu problemden muzdariptik.

umarım bu problem çözülür yakında. her maça 1-0 geriden başlamak, jeneriklik goller yemek artık iyice sıktı ve bizim başımıza bela olacak ileride.
bir diğeri fenerbahçe'nin jeneriklik gol yeme hastalığı olan hadise.
ayrıca ligdeki ilk golünü fenerbahçe'ye atan vasat oyuncu gibi türevi de olan durumdur bu.
ilk golü yeme hastalığına dönersek bir dönem rakiplerimizi küçümsediğimiz için olduğunu düşünüyordum ama son 2 yıldır daha ne kadar dibini görebiliriz acaba challege yapıldığı için öyle bir durumun da söz konusu olmadığı fikrini benimsedim. teknik direktörü olmayan, olduğunda da bir oyun planı olmayan, hücum oyuncuları beceriksiz bir takım olarak pırpır oyuncuya top şişir anlayışındaki rakiplerle de oynadığımızdan hep maçlara 1-0 geride başlar olduk. aykut kocaman ve benzeri hocalar da çareyi arkada kalabalık bekleyelim biz 1-0 kazanırız diye düşünüyor.
yukarı tükürsek sakal, aşağı tükürsek bıyık sendromu bizimkisi.
En son Kjaer ve skrtel varken yaşamadığımız durum.tesadüf ve şanssızlık değil böyle stoperlerin olursa zor yersin biraz. bide ortalama üstü bir kaleci.