yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

fenerbahçe’deki çalım atabilen futbolcu eksikliğiBaşımıza Çok büyük sıkıntı çıkartan bir hadise.

Aykut kocaman'ın kontrollü futbol yaklaşımı yüzünden UEFA yarı finaline doğru yürüyüşümüzde bile ileriye doğru çalım atabilen oyuncumuz yoktu. Kontraatak yapacağız hızlı çıkıyoruz ama çalım atan kimse olmadığı için orta sahada stop yapıp geriye top çeviriyoruz.

Takımdaki en iyi çalım atabilen isim Alper Potuk düşünün seviyeyi. Deniz turüç sürekli stop kontrol, dirar aynı şekilde. Rodriguez açık alan bulduğunda deparla sürüyor, ferdi çalımları kaleye paralel atıyor, kruse ara pasında iyi ama çalım atmada o da yetersiz...

Bu takıma çalım atan oyuncu gerek, orta açmasını bilen, ortaya top şişirmeyen kanatlar gerek. Bakalım seneye alabilecek miyiz.
son dönemde sadece bir futbolcu geldi bu meziyete sahip.

(bkz:jeremain lens)
2019-2020 sezonunun oynanan kısmında takımın en çok çalım atan oyuncusu ozan tufan. Başka söze gerek yok.
Kesinlikle katılıyorum. Bu taraftar maç başı ortalama 30 40 orta açan bek ve açıklara sahipti. Son zamanlarda bu sayıya yaklaşamazken malesef ki ceza sahası içinde de max 2 kişi oluyor. Coşkulu dönemlerimizde bu sayı 4 5 i buluyordu ve bu şekilde yediğimizden fazla atıyorduk. Şu an o dönemden çok uzak olduğumuz gibi transfer edecekmişiz gibi de durmuyor malesef.