(bkz:bursa faciası)

Bütün sezonu fenerium alt kombinesinde takip ettikten sonra Maratonda izlediğim ilk maçtı. 14 yaşımdaydım... ilk olarak arkamızda pankart yandı, sonrasında bütün bir baskıya rağmen bir türlü gelmeyen gol derken anons faciası gerçekleşti. Beni maça götüren abimin cepte gol paketi sayesinde neyse ki sahaya dalmadık. Maçtan sonraki kadıköy'ü anlatmak ise mümkün değil, fakat o psikolojiye en iyi örnek kafayı yemiş bir mekan sahibinin "tekel savaşçısı" ahmet abi misali ikinci kattan bütün rakı şişelerini sokağa fırlatması olabilir.
Son maçta kaçan şampiyonluklar ( 2006 Denizli, 2010 Trabzon, 2012 Galatasaray ) bunlara geçen sezon ki Sivas maçı da yazılabilir her ne kadar son maç olmasa bile sezonun en önemli maçı idi , Alex ' in ayrılışı, Baroni ' nin Benfica ' ya karşı ilk maçta kaçırdığı penaltı kaçan penaltının yani sıra Kuyt ve Sow ' un direkten dönen toplarıda vardı
(bkz:2 mayıs 2013 benfica fenerbahçe maçı)

Kadıköy'de kaçan fırsatları bolca aradığımız dramatik bir maç olmuştu. benfica stadında müthiş bir atmosfer vardı. oscar cardozo kariyer maçını oynamıştı. elendiğimiz günün gecesi sabaha kadar düşüncelere dalmıştım. ilk maçta şöyle olmasa böyle olurdu, demiştim. direkten dönen toplara yanmıştım. hiçbir lig maçını bu deneyime değişmem. inşallah tekrar Avrupa ligi'nde destan yazarız. tabii önce play off'u geçmek gerek.