cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

fenerbahçe galatasaray rekabeti

 • 17 ocak 1909 tarihinde papazın çayırı olarak adlandırılan yerde başlayan fenerbahçe'nin şu ana kadar galibiyet ve atılan gol sayısında üstünlüğünün olduğu rekabet. kimi kaynaklara göre ise 1928 yılında, tayyare cemiyeti'nin ödül olarak atatürk büstü verdiği bir dostluk maçını kazanan galatasaraylıların abartılı övünmesi üzerine iki takım arasında bir rekabetin başladığı söylenir. bu rekabette hasan kamil sporel (bkz:fenerbahçe başkanları) galatasaray'a tarihteki ilk golü atmıştır. .
  futbolda 28 şampiyonluk ile önde olduğumuz rekabettir. ayrıca basketbol, voleybol ve atletizm'de de öndeyiz.

  galatasaray'ın bizden önde olduğu tek nokta uefa şampiyonluğu. zaten o da olmasa rekabet falan kalmamış olacaktı.
  tinercilerle rekabet etmeye her türlü tercih edeceğim rekabettir. arada bir jimnastik kulübü, ara kedisi gibi araya girmeye çalışır. büyüklerinden tekmeyi yedikten sonra ise, kuyruklarını kıstırıp kaçarlar.

  yanılmıyorsam; bu rekabette geride kaldığımız bir alan da türkiye kupası ve bu kupadaki ikili eşleşmelerdir. ligden bahsetmeye gerek bile yok, gs'yi yenmenin keyfi ise hiçbir şeyde yok. belki sadece barça real'i ezince bu kadar keyiflendiriyor.
  Futbolda Rekabet 1980'lerden sonra himmetlerle ve dualarla başlatıldı. özellikle 1990'lardan sonra dua ile himmetle galatasarayı ayağa kaldırmak lazım bu süreçten sonra 1980 öncesinde ülkede taraftarı bile olmayan aciz kulüp Fenerbahçeye rakip olabilecek seviyeye getirildi.

  Fenerbahçe hep bu ülkenin merkezindeydi. Kuruluştan bu yana ülkenin açık ara en başarılı kulüp oldu.

  Spor Kulubü olarak zaten bizim seviyemizde değiller. Futbolda dışında Fenerbahçe'nin rakibi kimse o kulubü tutar taraftarları...

  Futbol Tarihinde hiç rakip olamazlar çünkü Fenerbahçeyle kıyaslanabilecek tarihleri yoktur. bu yüzden 1959 öncesini reddetme yolunu seçerler...

  Günümüz futbolunda dua ve himmetler bile yetmemiştir bizi geçmelerine... (bkz:3 Temmuz kumpası)

  Kupa denildiğinde akla galatasaray gelir algısına kendilerini ve tüm kamuoyunu inandırmışlardır. ama Fenerbahçe müzesindeki kupa sayısına bile yaklaşamazlar...

  Sonuç olarak son yıllarda daha fazla kupa ve şampiyonluk kazanmış olsalarda Fenerbahçe Spor Kulubüyle tarihi ve büyüklük olarak kıyaslanamazlar.

  Beşiktaş bile bu galatasaray'dan daha büyük tarihe ve büyüklüğe sahiptir. En azından himmet büyütmesi değildir.
  lacisozluk lacisozluk