ülkemizin yetiştirdiği en büyük sanatçılardan biridir. hasta fenerbahçelidir, fenerbahçe için senfoni dahi bestelemiştir:

https://www.youtube.com/watch?v=lM3ICZ9Ry8w

bonus: https://www.youtube.com/watch?v=3IyzqwijBDw
başlığını heyecanla açayım derken başlığının zaten açılmış olduğunu gördüğüm, üstelik fenerbahçeli olduğunu da öğrendiğim, piyano müziği sevmemde etkisi büyük olan insan. fenerbahçeli olduğunu görünce gerçekten daha da mutlu oldum.

bugünkü denizli maçından(*) sonra birkaç tweet atmış:

twitter

twitter

twitter


bir de maç öncesinde attığı bir tweet :):

twitter
önce black earth adlı çalışması, şimdi de haksızlığa karşı fenerbahçelilik duruşuyla gönlümde taht kuran büyük sanatçı.
kariyeri boyunca New York Filarmoni, Sankt-Peterburg Filarmoni, Amsterdam Concertgebouw, Viyana Filarmoni, Çek Filarmoni, İsrail Filarmoni, Fransa Ulusal Orkestrası, Tokyo Senfoni gibi orkestralar eşliğinde konser vermiş besteci.

2007 Floransa Festivali’nin kapanış konserinde Zubin Mehta’nın yönettiği Floransa Orkestrası ile yirmi bin kişi tarafından izlenen bir açık hava konseri sundu. Yine 2007 yılında Montreux Caz Festivali’nde piyano jürisinin başkanlığını yapan Say’ın, Türk saz şairi Aşık Veysel’in “Kara Toprak” adlı halk şarkısından esinlenerek bestelediği piyano parçasını da içeren aynı başlıklı CD, Amerika Birleşik Devletleri’nde Billboard listelerinde 6. sıraya yükseldi.