yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

Favori butonuSozlukte daha sonra okumak isteyecegimiz ya da siddetle katildigimiz entry'lere verdigimiz oy cesidi.
Favori butonu ile ilgili bir eksiklik var bence. Kendi entry'lerimizi favorileyemiyoruz. Buna katiliyorum fakat en azindan belirli bir fav limiti olmali ki kendi entry'lerimizi daha sonra tekrar okuyabilelim. Mesela toplamda 10 fav limiti gibi...
ille de fav butonu olmasina gerek yok. "Kiyiya koseye at" gibi bir buton getirilebilir. Yeter ki sonra okumak isteyecegimiz entry'lerimize sonralarda daha kolay ulasabilelim. Hatta fav butonundan daha yararli olacaktir kanimca.
Sozluk yonetimi umarim bunu dusunur.
Edit: #25311

'nin onerisi de hosuma gitti. Bence de favori butonunun sekli degismeli. Hatta 5-6 farkli sekil getirilebilir ve istedigimizi seceriz ayarlardan. Off hayali bile guzel.

Acilen amerikan baskani trump dahil herkesi devreye sokun. Bu ozelligin gelmesi lazim. ✍
yıldırım ikonundan farklı bir şey olsa daha seksi hale gelebilecek buton. böyle bastığında ayhş falan efekt yapsın hatta. hani favladığın için hoşuna gitsin entry aşka gelsin.
sözlük yönetimi bunu da düşünsün.

xdxd

şaka bir yana reisin önerisi mantıklı. ekşisözlükte "başucu eserleri"ydi bu kendi yazıp favladığın entrylerin sınıflandığı yer şimdiki adı da "el emeği göz nuru". bizde de böyle esprili bir şey olsa güzel olur. ayrıca sınırsız fav yapılabilir, ama kendi favladığın entrylere puan yazılmaz felan bu da olabilir.
kullanışlı bir buton değil. en azından şu haliyle.
nasıl kullanılmalı konusuna girmeden evvel, üstteki girdi için bir öneri de benden gelsin, sözlükteki arama şeysi daha detaylı bir hale gelmeli. sadece başlık arayabiliyoruz. fakat girdi araması ve yazar araması da olmalı. o aramada girilen en son girdiden, en beğenilen girdiye doğru çeşitli fitreleme eklentileri de iş görür.
favori butonuna dönersek, istatistikler kısmı düzeltilmediği müddetçe anlamsız olarak durmaya devam edecek. ayın haftanın günün yılın en beğenilen girdileri, en favorilenen girdiler vs gibi istatistikler eklendiğinde bu butonun da kıymeti biraz daha bilinir. zaten daha evvel de dile getirdim, sağ fram halihazırda bo(n)boşşş oraya hem bir haber bandle hem de bu tarz günlük istatisiklerin yer aldığı bir sekme gelmeli.