24 temmuz 1993 doğumlu , portekizli kanat oyuncusu.

Portekiz ligi ekiplerinden braga forması giymektedir.

2019-20 sezonunda kiralık olarak forma giydiği Famalicão takımında tüm kulvarlarda çıktığı 36 maçta 12 gol 6 asistlik performans sergilemiştir.

Veli yiğit’in haberine göre fenerbahçe’nin gündemine girmiştir.

video

adı fenerbahçe ile anılan kanat oyuncusu. 27 yaşındadır. porto altyapısından yetişmiş. şimdiki kulübü braga'nın b takımına 2014 yılında 400 bin € karşılığı transfer olmuş. nerdeyse her sene kiralık olarak başka bir takıma gönderilmiş olması bir soru işareti uyandırıyor. erol bulut kamp döneminde takımın ortalama yaşını 27 civarlarına düşüreceğiz tarzında bir açıklama yapmıştı. bu kapsamda iddialar gerçek olabilir. hakkında çok fazla şey bilen yok ya da ben ulaşamadım. internette şöyle şeylere rastladım.

fm2020 özellikleri;
-Sık Sık Topla Beraber Koşar
-Boş Alanlara Koşu Yapar
-Rakip Ceza Sahasına Girer
-Sol Kanattan İçe Kat Eder
-Bireysel Yeteneğini Kullanır

whoscored sitesine göre güçlü yanları;
-Kilit pas verme.
-Bitiricilik.
-Uzaktan şutlar.
-Duran top kullanma.
-Top tutma.
-Defansif katkı.

whoscored sitesine göre oyun profili;
-Uzun top oynamayı sever.
-Topu havalandırmayı sever.
-Kanattan içeri girmeyi sever.
-Sık faul alır.
-Orta açmayı sever.
-Top çalmayı sever.
-Sık faul yapar.
Sadece bir sezon parlamış, inşallah bonservisi ile almazlar, Kiralık gelecekse olumlu bakarım. oyuncuya gelecek olursak, oyuncu Hakkında tek bilgim skills videoları. Skills videolarında fena gözükmüyor, işimizi görür gibi.
İşimizi görebilir gibi geliyor banada. Perotti gibi sakat ve yaşlı birine tercih ederim bu adamı daha pahalı olsada.

Kanatta yetenekli oyuncumuz bildiğin yok yani sıfırken, artık çalım atan birini almalıyız.
instagram hesabından adının fenerbahçe ile anıldığını içeren gazete küpürü atmış futbolcu. ersin sezerin bir bilene sor videosunda kendisinin sosyal medyaya düşkün olduğu söyleniyordu, böylelikle görmüş olduk.
perotti yerine alınabiliyorsa kesinlikle alınması gereken yetenekli futbolcu. her sezon avrupa'da orta açma rekoru kıran ligimizde hayli hayli iş yapacaktır. aynı şekilde kanatlarımız korkunç bir yetenek eksikliği çekiyor. sola adam alınacaksa kesinlikle almamız gereken bir futbolcu gibi duruyor. tabi ferdi'nin durumunu da göz önünde bulundurarak en doğru kararlı erol hoca verecektir.
--- alıntı ---

Fabio Martins: Fenerbahçe'nin projesi beni çok heyecanlandırmıştı. Sunulan en yüksek teklif değildi ancak yine de kabul ettim, Avrupa'da devam etmek istiyordum ve FB başarılı bir takım. Fenerbahçe, Braga ile anlaşmaya varamadı.

(@SINHFC)

--- alıntı ---