eski türk milli futbolcu.
17.03.2020 "Sokağa çıkma yasağı konuşuluyor, ne demek böyle bir ortamda futbol oynamak? İlla birine virüs mü bulaşması lazım?"
06.05.2020 "Lig oynanacak denince potada olmayan arkadaşların yüzü düştü. Ben bu telaşı anlamadım. Dertleri ne acaba?"
twitter.com
Ali Koç ve Nihat Özdemir'in zorlu planlarını deşifre eden büyük gazeteci.
Zorlu görüşmesinde kapalı kapılar ardında yapılan ligin dizayn görüşmesindeki planlara ulaşan evren Turhan detayları sıraladı;
Madde 1: Fenerbahçe kalecinin kurtardığı penaltının ardından gol atmasını sağlamak ve sonra da atılan golü iptal ettirip tekrar penaltı attırmak.
Bu çok önemli bir detaydır, bu sayede Fenerbahçeliler tepki gösterip TFF ile aralarında sorun olduğu izlenimi yaratacaklar.
Madde 2: Galatasaray'lı futbolcuların fiziksel olarak bitik olduğu konusunda yalan yanlış haberler sızdırmak ve konsantrasyon bozukluğu yaratmak.
Bu olay çok önemlidir. Her hafta bir Galatasaraylı oyuncunu hakkında sahada adeta sürünüyor gibi bir intiba yaratmak. Genellikle bu işi falçao üzerinden halletmek.
Madde 3: transfer döneminde Fenerbahçe'ye transfer yaptırmayarak tff'nin desteğinin olduğunu hiç kimseye çaktırmadan, fb- TFF arasındaki gerginliğin sürdüğü düşüncesini herkese göstericez.

Fenerbahçe'nin transfer yapmasını engelleyebilmek için türlü ayak oyunları ortaya atılarak aslında gbkz:fenerbahçe ceketi mi üzerinden yırtarak çıkarttığını adeta ispat etmiştir.
Madde 4: ligin ikinci yarısında kendi sahasinda hükümetin desteğini arkasına uzun zamandır hisseden ibb'ye futbol dersi vererek yenilmesini sağlamak.
Madde 5: yükselme evresine giren Fenerbahçe futbol takımının hakem kararlarının etkili olduğu maçlarda mağlubiyet yaşamasını sağlamak ve sürekli teknik direktörü hakkında haberler yaptırmak.
Madde 6: fizik olarak çökük olan Galatasaray'ın üstüne bir de uzun zamandır ödemediği vergi borçlarını bahane ederek, devre arasında transferine izin verilen fakat lisans çıkarılamayan futbolcuları hakkında haber çıkartmak. Sonra da vergi borcu üzerinden GS camiasının üzerine gelen rakip takımlar için vergi borcunun bir şekilde kapatıldığını ve lisans için vererek GS camiasının TFF'ye ve devlete güven duymasını sağlamak.
Madde 7: Fenerbahçe'yi yarış dışı bırakarak gs'yi yarıda dahil etmek.


Madde 8: tam GS form tutmuşken yurt dışından virüs ithal etmek. Bakın burası çokomelli. Yurtdışından mümkünse uzak doğu'dan bir virüs icat ederek gs'nin iç sahada oynayacağı Beşiktaş maçını seyircisiz oynatmak burada kaybedeceği puanlarla yarışta yara almasını sağlamak.
Madde 9: tam 100 gün lige ara verdirtmek. Bu sayede ligin yayıncısından elde edilecek gelirlerden olmak. Takımları krizin içine atmak. TBB ile imzalayan kulüpleri teslim almak.
Madde 10: UEFA ile görüşülerek Trabzonspor'un Avrupa'dan men edilmesini tam ligin başlamasına birkaç gün kala açıklanmasını sağlamak. Bu sayede Trabzon camiasının konsolide olmasını sağlamak.
Madde 11: sayın Nihat Özdemir abuk sabuk bir Instagram programına mesela ekonomi üzerine Instagram yayını yapan bir kanala bağlanıp 3 temmuz üzerine bir şeyler söyleyerek gündemi çorba etmek. Bu sayede Rize'de yapılacak operasyon öncesinde dikkatleri gizlemek.

Madde 12: hafta boyunca 2018-2019 sezonunda Rizespor deplasmanında yapılan hakem hatalarını Rizespor camiasına hatırlatmak. bakın burası da çok önemli çünkü bu sayede rizespor trabzonspor ile de ithaf durumda olmasına karşın galatasaray'a karşı daha da motive oynayacaktır.
Madde 13: operasyonun startını başlatmak. Önce Muslera ardından da falcao olmazsa andone'yi uzun zaman sürecek bir sakatlığa kurban etmek. Hatta ofsayt pozisyonunda düdük çalmayarak bu sakatlıklara kaza süsü verdirmek ve hakemi aklamak.
İşte usta gazetecinin elde ettiği büyük zorlu görüşmesinin detayları. Ligin ilerleyen sürecinde kalan maddeleri de açıklayacak olan evre turhan, mesela Galatasaray derbisinden sonra oynanması gereken Fenerbahçe Trabzonspor kupa maçının neden öne alındığını da açıklayacak, başında çıkan sivasspor'un iki futbolcusunu ve Rizespor'un bir futbolcusunu nasıl lig oynanırken manipüle ederek transfer haberlerinin çıkartıldığını da açıklayacak, Hasan Şaş'ın neden istifa ettirildiğini de ve daha fazlasını da açıklayacaktır. Takipteyiz.
galatasaray taraftarıdır. kendi futbolcusu etebo hakkında "insan eti yiyor" gibi ırkçı ve aşağılayıcı bir söylemde bulunmuştur.

eğer mal bir gs'li zihniyetinde birisi olsaydım direkt olarak gs camiasını ırkçılıkla suçlardım ama çok şükür ki mal bir gs'li değilim. her gün allah'a şükrediyorum mal bir gs'li olmadığım için. düşünsene sırf evren turhan'dan dolayı tüm bir camiayı ırkçılıkla suçluyorsun, püü rezalete bak aq.

bir de bu adamın söylemi gündem olmazken, emre bol'un söylemi gündem olmuştur. emre bol'un yaptığı rezillik fakat bu adamın söylemlerinin de gündem olmaması, ülkede var olan iki yüzlülüğün çooook güzel bir örneği.

bu ülke, iki yüzlülüğün prim yaptığı, algıyla istediğinizi elde edebileceğiniz garip bir yer. şaşırmamak gerek haliyle.