Almanya, Fransa, Portekiz ve play-offtan gelecek ülkenin bulundugu grup.

allah playofftan gelecek ülkeyi korusun. bu nasıl grup.
Play-off'lar ilk defa tur atlamamak için oynanacak gibi duran grup.

Hele Romanya play-off'tan çıkarsa ev sahibi olduğu için sanırım c grubuna gidecek buraya da Gürcistan-belarus vs kuzey Makedonya- Kosova kısmından galip olan takım gelecek ki... Anam anam anam deyim ben sahaa... hepsi tam averaja ihtiyaç duyacak bu 3 takımın arayacağı ekip.
(bkz: #62027)

Macaristan Fransa maçında berabere kalarak grubu iyice karıştırdı. Bu gruptan en iyi 3. Çıkmayabilir Portekiz Almanya maçı da berabere biterse ya da Almanya'nin galibiyeti ile sonuçlanırsa. Çünkü son maçlar Fransa - Portekiz ve Almanya - Macaristan arasında olacak.

Edit: Almanya portekiz'i 4-2 ile geçti ve Portekiz'i 3 puan ve artı 1 averaj ile bıraktı. Portekiz gruptaki son maçını Fransa ile oynayacak ve kaybederse en iyi ihtimalle 0 averajda kalacak. Daha kötü bir sonuç alırsa gruptan çıkamayabilir. Öte yandan Almanya'da Portekiz karşısındaki iştahlı oyunu sürdürürse Macaristan'ı rahat geçer ve bu grubun 3.sü olan takım çıkamayabilir.

Portekiz Fransa'yı yenmeyi başarırsa o zaman Fransa grubu 3. Bitirir ve bu şekilde 3 ülke de çıkmayı başarır.
Çok enteresan bir grup.

23 haziran 2021 almanya macaristan maçının ilk yarısında Almanya 1-0 mağlup ve Macaristan bu skorla gruptan çıkıyor, Almanya ise eleniyordu.

23 haziran 2021 portekiz fransa maçıNda da skor ilk devre 1-1 biterken iki ekip de gruptan çıkıyor ve portekiz ikinci olarak yoluna devam ediyordu.

İkinci yarıda Fransa golü attı ve öne gectit, bu sayede Almanya gol atmadan gruptan çıkıyor böyle biterse.

Edit : penaltı üstadı Ronaldo 2. Golünü de penaltı ile atarak beraberliği yakaladı ve yine gruptan çıkıyor şu an ve Almanya devre dışı. XD daha kaç kere değişecek acaba?

Edit 2: Almanya golü attı grup ikincisi oldu diyecekken 1 dakika sonra Macaristan golü attı ve yine Almanya anlık olarak elenmiş durumda. XD

Edit 3: yine dengeler değişti, Almanya golü attı ve beraberlik oldu. Bu skor Almanya için gruptan çıkmak demek.

Edit 4: maçlar bitti ve Fransa 1. Oldu, Almanya 2. Oldu ve Portekiz de 3. Sırada gruptan çıktı.