cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat

uefa avrupa ligi - #1629

türkiye dahil Avrupa'da bir çok takımın maliyet optimizasyonu nedeniyle maç kazanma ve tur atlama konusunda eksik motivasyonla katıldığı turnuva.

bir çok takım için seyahat (ulaşım, konaklama vb.) ve oyuncuların marjinal giderleri (avrupa tur atlama, maç başı bonusu vb.) gibi masraflarını, elde edecekleri gelirden yüksek olarak planladıkları için bu turnuvaya pek asılmaz ve bir an önce çıkmak için en kısa zamanda elenmek isterler. dolayısıyla turnuvanın marka değeri ve çekiciliği yerle bir olmak üzeredir.

farklı motivasyonlarla katılan takımlar hariç (doğrudan şl'ye gidiş bileti, man utd. gibi) turnuvayı takip edilebilir kılan çok az unsur bulunmaktadır.

fakat gel gelelim, türkiye takımlarının yukarıdaki hesaplara girme lüksü olmamalıdır, ülke vizyonu gereği avrupa katılımı ve başarımları gerekirse tff ve devlet tarafından ödüllendirilmeli, kulüplerin finansal açıkları kompanse edilmelidir, aksi takdirde zaten kötü olan ülke futbolu marka değeri ve şl'ye doğrudan katılım hakkı geri döndürülemeyecek şekilde dibi boylayabilir.
10 entry var
lacisozluk lacisozluk