Sozlukte kullanildigini pek gormedigim oy turu. Ben de pek kullanmiyorum acikcasi, herkesin fikirleri farkli olabilir diye. Ayrica eksi oy bana cok agir gibi geliyor. Gereksiz bir baski olusturuyor ustumde, hem verirken hem de alirken.

Simdi bu basligi acma fikrim 'nin (bkz: #22781) no'lu entry'sini gorunce aklima geldi. ilgili entry'de bahsedildigi gibi yeni bir buton gerekiyor kanimca. Eksi oy butonu da kalsin ama "katilmiyorum" butonu daha efektif olacaktir cunku hepimizin fikirleri var burada ve kimimiz katiliyoruz kimimiz katilmiyoruz. Fakat katilmadigimizi belirtmek icin eksi oy vermek gerekiyor. iste problem tam da bu noktada basliyor; eksi oy vermeye elimiz gitmiyor. "Katilmiyorum" butonu olursa hem puan durumuna islemez hem de eksi oy gibi agir olmaz, sadece fikre katilan ve katilmayan insanlari gormus oluruz. Tabi butonun ismi farkli olabilir de konu o degil simdi.
Ayrica bir diger belirtmek istedigim husus ise; arti ve eksi oylarin yaninda sayilarin olmamasi. Mouse'u ustune getirerek gorebiliyoruz sadece o da bilgisayardaysak. Yoksa onu da goremiyoruz. Ancak oy verdigimizde gorebiliyoruz ve iki gundur millete eksi oy verip kac oy aldiklarini gorup geri cekiyorum oyu. Fazla yapmadim gerci, cok merak ettigim kisilere yaptim da yaptigim kisilere bildirim gittiyse kotu olur iste.

zoge: berbat fikirmis, ciddiye almayin.(*)
(bkz: #22781) bu entry de bahsedildiği gibi adı aykut kocaman oyu olmalı. Fikir çok hoşuma gitti. Bildirim şu şekilde gelir; x yazar x entry'ni aykutça buldu.
eksi oy'un puanı (-5) değil de (-1) olsa problem çözülebilir belki. bence de -5 ağır bir derecelendirme. bazen kullanasım geliyor eksi oyu ancak üzülüyorum vazgeçiyorum:(((( kasımdan beri üyeyim toplam 5 defa belki kullanmışımdır
yönetime önerim eksi oyun puanı (-1)'e düşürülsün tatava yapmadan basıp geçelim. hem eksi aldığımızda bize de fazla koymaz. tabi grimsborough'nun fikri de güzel. neticede değişim şart
Açıkçası söz konusu girdiyi girerken sözlük yazarı dostların ilgi göstermesini beklemiyordum. Fakat madem sözlükte de böyle bir talep var eksi oy gene kalmalı ama bir aykut kocaman oyu hiç de fena olmaz cidden.

Sözlüğümüzde bir miktar mizah eksik, belki bu bir adım olur. İsmi değişik de olabilir- ama bu fikir fena değil xd -, bir başka sözlükte bu konumda başka bir isimle oy butonumuz vardı yani fikir tamamen benden de çıkmadı. Alıntı yaptım diyelim.

Eksi oy kullanırken hepimiz tereddüt ediyoruz çünkü hepimizin ortak paydası fenerbahçemiz ve hepimizin tek hedefi fenerbahçeyi layık olduğu noktada görmek. Bu doğrultuda farklı fikirler olmasından doğal bir şey yok. Fakat hepimizin ortak hedefi fenerbahçe iken farklı fikirleri eksilemek çok da hoş gelmiyor genelde. Buton kalmalıdır fakat yeni bir buton ihtiyacı da ortadadır.

Belki sözlükte bir başka başlıkta fikirler ortaya atılabilir. Elbette yönetim ve coder dostlar son sözü söyleyecekler.
doğru bir kararla geri getirilen özellik. sıradaki adım istatistikleri artırmak olur umarım.