yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar alımları şu an için kapalıdır!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

edu dracenabrezilyalı futbolcu.

bir dönem fenerbahçe forması da giymiştir.
aktif futbol hayatını noktalayan Brezilyalı stoper.
efsane şampiyonlar ligi performansımızı yaşadığımız sene, gol kralı olmayı hedeflediğine inandığım bir isim. fakat golleri kendi kalemize atmamamız gerektiğini unutu sanırım. o sezon içimizdeki irlandalı idi adeta. kendisine rağmen gruptan çıkıp çeyrek finale yükselmiştik. sabahın 6'sında da aklıma gelmesi enteresan tabi.
Uefa Şampiyonlar ligi 2007-2008 sezonu ndaki efsane 11'imizin stoperi.
diego lugano ile beraber iyi bir ikili olmuşlardı.
savunmayı toparlama, seken topları süpürme, geriden top çıkarma konusunda orta sahaya yardım etme ve savunmada pozisyon bilgisi ile çok katkı vermiş ve lugano'nun zaman zaman savruk hareketlerinin ortaya çıkardığı sakarlıkları tolere etmiş iyi bir savunmacı idi.

zaman zaman kendisi de sakarlık yapardı ancak formamızı giydiği dönemde asıl büyük şanssızlığı volkan demirel idi. insanların hafızasında hep galatasaray maçında volkan ile hava topunda çarpışması ve kendi kalesine attığı goller ile yer etti ancak bu şekilde hatırlanmak verdiği katkının yanında vefasızlık olur.
kendi kalesine attığı gollerle hatırlanan stoperimiz. çok özledim kendisini. çok güzel özetlemiş durumu. savunmayı toparlayan, kaliteli bir oyun anlayışı vardı.
2006’da Cruzeiro’dan transfer edilmiştir.