cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Edin Visca
Doğum: 17.02.1990 Uyruk: Bosna-Hersek  Boy: 1,72  Mevki: Sağ Kanat

edin visca

 • bildiğim kadarıyla sezon sonu sözleşmesi sona erecek futbolcu. bu, kendisini ekstradan değerli kılıyor. moses sonrası sağ açığımız için çok iyi bir alternatif gibi duruyor.
  ancak ilginç bir şekilde bu sezon performansında geçmiş yıllara göre düşüş görüyorum. okan buruk'un yeni oyun anlayışına intibak etmekte de zorlanıyor olabilir tabi. genelde sözleşmesinin son yılında futbolcuların uçmasına alışık olduğumuz için bana biraz garip geliyor.
  kontratı 30.05.2021'de bitmektedir. devre arası geleceğine ben de inanmıyorum. hele ki başakşehir avrupa macerasına devam ederse iyice ihtimaller azalıyor. öte yandan bizde bu paraları karşılayabilcek bir bütçe de bulunmuyor. onun yerine doğu avrupa'dan genç bir muadilini aramak ve sonrasında para kazandırabilecek gençlere yönelmek en mantıklısı olacaktır. gelmesine karşı değilim ama kasamızdan çıkan paranın geri dönüşü de olması lazım.
  kesinlikle çok yetenekli ve çok karakterli bir futbolcu.
  ligde en sevdiğim futbolculardan.
  takımımıza gelmesi olumlu olur ama şu an için zor gibi.
  kesinlikle ilaç gibi gelmeyecek olan kanat oyuncusu.

  bazı renktaşlar hala farkına varamadılar, fiziken zayıf bir futbolcunun (özellikle hücumcu) anadolu kulüplerinde oynadığı gibi fenerbahçede oynaması çok zordur. çünkü küçük ve orta kulüplerde oynadığı ve kendisine karşı oynanan futbol ile bize karşı oynanan futbol aynı değil. aynı açık alanlar, aynı konsantrasyon olmuyor. anadoludan gelen bir çok hücumcunun başarısız olmasındaki temel etkenlerden biri de budur. visca da oyun zekası yüksek ancak fiziken zayıf bir oyuncu. başakşehir formasıyla gösterdiği performansın maksimum yarısına ulaşabileceğini düşünüyorum ligin yukarıda bahsettiğim dinamiklerinden dolayı.
  sezon başında fenerbahçe'ye gelmesini çok istediğim futbolcuydu, hala daha öyle. öyle ya da böyle bize skor yapabilen hücum oyuncusu lazım, bu adam iyi kötü her sezon 10-15 gol 5-10 asist yapıyor bu sezon daha 10 maç oynandı 3 gol 3 asiste ulaşmış bile ligde. moses da iyi, rodrigues de iyi ama skor katkıları sınırlı.
  Ligin en iyi oyuncusu. Devre arası visca'yı almak şampiyon olmak demektir. Moses'ın kiralık sözleşmesi sona erdiğine gire alınacak en doğru isim olur.
  asla ve asla fenerbahçe'ye transfer olmaması gereken futbolcu.

  bize maçı çözecek bir kurucu kanat oyuncusu lazım. visca mental olarak büyük takımlarda oynayabilecek düzeyde biri değil.
  Arkadaşlar kulüp için puan silme cezası gelmesi olası ( gelemez de ), miha sakatlandı, 1 milyon Euro bütçe var. Jailson satıldı diyelim 4-5'e 6 milyona sol bek mi alacaz, yedek forvet mi alacaz, ya da her şeyi geçtim İBB 6milyona neden visca gibi ilk 11 oyuncusunu hele Urfa'da son 32'ye kalmışken satsın?

  Gerçekçi olun biraz. Kulübün de gerçeklerini bilin, ülke gerçeklerini de. Sonra transfer yapilamayinca uzuluyorsunuz. Bize bir sol bek gerekiyor, hak sakatlaniyor bu sezon. Bir de olurda yedek forvet. Onun dışında kadro yeterli. Performans alamamak hocanın problemi.
  Fenerbahçeye gelmesi gereken, Dirarın sol bek olduğu noktada tolga ciğerci yerine sağ açığı otobana çevirecek olan türkçe bilen futbolcu.
  Basaksehirde oturmam sebebiyle aynı zamanda basaksehir kombinemde var, bu kombineyi alma sebebim, topcunun tillahidir, keşke fenerin olsa!
  Sözleşmesi 2021 yılı haziran ayında sona erecek olan Türkiye ligi tarihinin en istikrarlı ve faydalı futbolcularından birisidir.


  Başakşehir ile zannedersem gelebileceği en üst seviyeye ulaştı ve yeni bir macera isteyecektir.


  Deniz türüç üzerine bir miktar bonservis bedeli karşılığında transferinin gerçekleşebileceğini düşünüyorum. Ali Koç 'un kişisel bağlantıları da bu transferi mümkün kılıyor.
  Yaşı 30, sözleşmesi seneye bitiyor ve kendisi fenerbahçeye gelmek istiyor bu sene olmasada seneye bizde. O yüzden başakşehire 5 milyon euro bonservis teklif edilip alınmasını gerektiğini düşünüyorum en az 4 sene o mevkiyi götürür. Vedatla beraber bu adam net şampiyon yapar. Güzel bir balkanlar ittifakı izleriz.


  T:hayvani bir şekilde istikrarlı olan başakşehirli kanat oyuncusu.
  30 yaşındaki sağ kanat oyuncusu. bu sezon kadromuzda en çok görmek istediğim isim. bugün yine bir gol attı ve başakşehir'in tek farklı galibiyetine doğrudan etki etti. bu sezon ise 13 gol 14 asistle oynuyor. aşırı istikrarlı.


  sözleşme bitimine 1 sene kalmış, başakşehir'de şampiyonluk yaşayıp bize gelmesini çok isterim. uygun bir maliyetle takımımıza gelse keşke. max kruse ile takas yapılabilirdi aslında eğer kruse sözleşmesini tek taraflı feshetmeseydi.


  (bkz:Edin Visca irfan can kahveci ikilisi)
  bana göre süperlig'in gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri. ligimizde 90'ların ikinci yarısındaki hagi, 2000'lerdeki alex etkisinin benzerini sergiliyor, ancak bunu hagi ve alex'ten farklı şekilde yaptığı için hakettiği değeri (henüz) görmedi bence.


  visca'yı hep son kertede sahneye çıksın, maçı alsın, kupayı kazandırsın diye oynatmazsınız. onun katkısını sezon sonunda geriye dönüp baktığınızda görürsünüz, takımın sezon boyunca direncini koruyan, hedeften kopmamasını sağlayan en önemli oyuncudur. sevilla eşleşmesinde işi son saniyedeki frikiğe getiren kişidir, galatasaray maçında işi demba ba'nın ve crivelli'nin golleri atması gereken hale getiren kişidir, gerisi takımın yıldız/yetenekli ayaklarına kalır.


  yani visca'nın çizgisi aşağı yukarı bellidir, istikrarlıdır. bu yaptıklarını tek bir kelimeyle tanımlamak pek mümkün değil yani; çünkü visca ne yıldız, ne winner, ne de loser. sadece işini doğru yapan, ortalamasını (kendi seviyesine göre) en üstte tutmayı başaran iyi bir profesyonel. ancak yıldız olmamasına rağmen kendisine o gözle bakıldığı için, önemli maçlarda bireysel ağırlık koymamasının ardından "bu mu yıldız", "balon" diye paylanıyor. oysa visca yaşadığı küçük iniş-çıkışlar haricinde her maç aynı şeyi yapıyor, bu sayede de sezon sonlarında takımın en değerli elemanı haline geliyor.


  üstelik visca bunu, başakşehir'in kadro kalitesinin şampiyonluğa oynayacak seviyeye yükseldiği son 3-4 yılda da başarmaya devam etti. yani nasıl bir kadro kurarsanız kurun, ne hedef koyarsanız koyun, visca size o yönde katkı sağlar. bence bu müthiş bir özellik, hele ki süperlig'deki takımların transferlere/oyunculara bakış açısı adına örnek alınası. her takımın mutlaka bir, mümkünse iki visca'sı olmalı. hatta: "bir kadroda 1 visca iyidir, 2 visca mükemmeldir, 3.'yü kim bulmuş da biz bulalım" o yüzden futbolseverler olarak kıymetini bilmek gerek bence.
  lacisozluk lacisozluk