Türkiye spor tarihinin en iyi müessese kulüplerinden biri. Eczacıbaşı vitra takımı ile Kadınlar voleybol liginde en çok şampiyon olan takımdır.

Erkekler basketbol liginde de yıllar önce kapanan Eczacıbaşı basketbol takımı ile 8 şampiyonluk yaşamıştır.
son yıllarda açık ara en kötü yönetilen voleybol kulübü. nalan ural isimli menajer sanki bilerek yapıyormuş gibi aldığı her oyuncu elinde patladı. boskovic hariç. onun kötü çıkma olasılığı zaten sıfırdı. bu sezon daha mantıklı hamleler yaptılar genel olarak ama bu yıla kadar harcadığı paraya oranla çok başarısız oldular. nasıl tutuyorlar görevde şaşıyorum.
şu an oynanmakta olan galatasaray maçında setlerde durumu 2-0'dan 2-2'ye getiren takım. final seti şimdi başlıyor, yayın trtspor 2.

edit: eczacıbaşı 0-2'den geri gelerek 3-2 kazandı.
Vakıfbank'a göre çok ciddi kalite eksikliği olan bir takım. Boskovic, hande ve simge dışında kaliteli oyuncuları olduğunu düşünmüyorum.

Vakıfbank ile kafa kafaya mücadele etmek istiyorlarsa oyuncu kalitelerini arttırmaları lazım.
3-1 kazandıkları maçın rövanşında Stuttgart deplasmanında setlerde 2-0 öne geçerek 1999 ve 2018'den sonra 3. kez iki numaralı kupa olan CEV Cup'ı müzesine götürmeyi başaran güzide takımımız. Toplamda 6. uluslararası kupaları oldu.(*)