futbolda köşe vuruşu, serbest vuruş, penaltı gibi akan oyun haricindeki toplardır.

bu sezon oynadığımız 5 maçtaki(*) gollere baktığımızda, attığımız 7 golün 5'i duran toptan geldi. iyi kullanan bir takım için çok ciddi tehlike arz edebilir fakat takımın buna bel bağlaması tehlikelidir.

bugünkü maçta(*) takımın girdiği pozisyonların üstüne duran toplardan gol gelince insan ayrı bir keyifleniyor. her maç 4-5 pozisyona girip üstüne duran toplardan da gol atarsak, duran top çok güzel bir anlam kazanır. fakat buna bel bağlamamak önemli. umarım önümüzdeki maçlarda da hem duran toplardan hem de akan oyundan gol buluruz.
kendini geliştirmeyen, alan paylaşımı çalışmayan armut anadolu takımlarına karşı tıkır tıkır işleyen silah. kullanalım kullanabildiğimiz kadar. oynamak değil oynatmamak üzerine bir oyun anlayışı olan kilit savunmalı takımları, zor deplasmanları çözmeye yardım eder.

(bkz: 6 aralık 2020 denizlispor fenerbahçe maçı)

tabii tek hücum silahı bu olursa sıkıntı. fakat cephanelikte bulunması, diğer gol yolları çalışmadığında sonuç vermesi çok büyük bir artı olur takımlar için.
antep maçının başında duran top 0-1, malatya maçı duran top dönüş 0-1, başakşehir maçı duran top 0-1. ne çalışıyorsunuz ulan antremanda?
futbolcu olarak alex de souza, teknik direktör Olarak ise erol bulut döneminde ekmeğini yediğimiz futbol terimi.
En çok duran topu erol döneminde iyi kullanmamız beni şok ediyor.

Bu sezon yüzlerce kornerden sıfır gol attık sanırım. Toplar tehlike bile oluşturmuyor direkt.