fenerbahçe'nin aston villa'dan transfer ettiği ardından manchester city'e de kiralık olarak gönderdiği ingiliz santrafor.
çok fazla hatırlamıyorum oyuncuğunu. ama gs maçında yaptığı müthiş hattrick unutulmaz.
link

edit : bu arada şort-forma uyumu ne kadar da güzelmiş. yakalı formaların hastasıyım.
kendisini bant kayıtları dışında izlememekle birlikte, izleyenlerin anlattığına göre gs derbisi dışında ki o maçta yarım saatte hat trick yapıyor, hiçbir varlık gösterememiş eski oyuncumuz.
fenerbahçe kariyeri istatistik olarak pek fena gözükmeyen eski oyuncumuz. meşhur galatasaray maçındaki hat trick olayı dışında, ligin 2. yarısındaki karşıyaka maçında da son dakika golü ile galibiyeti getirmiş ve direkt 3 puanı kazandırmıştı. ben her zaman kendisini iyi hatırlayacağım.
2016'da polis müdahalesi sonucu hayatını kaybeden eski futbolcumuz.

mahkemenin verdiği karara göre polis memuru Benjamin Monk, cinayet işlemekten suçlu bulunmazken adam öldürme suçundan suçlu bulundu.

edit: CİNAYET VE ADAM ÖLDÜRMENİN FARKI NEDİR?

Hukuki olarak cinayet suçu, planlı bir şekilde bir insanın hayatına son verme olarak yorumlanıyor. Cinayete suçunun cezası birçok hukuk sisteminde müebbete varabilen uzun yıllı mahkumiyet olarak veriliyor. Adam öldürme ise kendini koruma, istemsizce hayata kıyma, öldürme isteği dışında yapılan bir müdahale sonucu ölümün gerçekleşmesi olarak yorumlanıyor.