yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar alımları şu an için kapalıdır!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

comolli vs terraneofenerbahçe'de sportif direktörlük görevini icra etmiş iki ismin kıyaslanmasıdır.
terraneo zorluk görmemiştir. geldiği ilk sezon önüne 50 milyon euro bütçe verilmiştir.

comolli ise geldiğinden beri kendisine verilen imkanlar bellidir. kendi imkanları çerçevesinde transfer yapmaya çalışır.
giuliano terraneo'nun neredeyse(*) yaptığı bütün transferler kulübe para kazandırmıştır.

comolli ise henüz dişe dokunur bir transfer başarısına imza atamamıştır.
Kıyaslamaya bak. 2'sini kiyaslayabilmek için Comolliye bari bi 5 milyon Euro bütce verseydik yahu. Şöyle söyleyeyim Comolli'nin Van Persie imza parası kadar bütçesi yok. :)))
Aynı şartlarda çalışmayan iki şahsın kıyaslaması.

Ama şu da bir gerçekki geçen iki sezonda comolli efekt diyebileceğimiz bir olay yaşanmadı. Premier ligden 3 5 kiralık oyuncu geldi. Onlara da tonla para ödedik.
iki sportif direktör arasındaki bir vs.

tarreneo'nun yüksek bir bütçesi vardı. ffp kıskacında değildik. yabancı sınırlaması vardı galiba. 1 sezon aktif görev süresi bile yoktu. getirdiği hoca 1 sezon çalışabildi.

comolli, bütçe yok denecek gibiydi. kendi bütçesini yaratabilmek için oyuncu ihraç etti. ffp kıskancında bir takımın başında. yabancı sınırı 14 şu an. 2. senesinin içerisinde. getirdiği hoca 2 ay dayandı. sonraki hoca 1 ay zor çalıştı. 3. hoca döneminde.

tarraneo da comolli de ülke gerçeklerinden haberdar değil. ikisinin de yapması gerekenleri yapamadığını düşünüyorum. gerçi tarraneo takımın başında biraz daha uzun kalsaydı farklı şeyler söylemek daha kolay olurdu zira kendisi 1 sene kaldı ama aktif görev süresi 4-5 ay gibiydi.

comolli ise anahtar teslim kulüp aldı. hocayı kendisi getirdi. 3 transfer dönemi gördü. fakat vasat- vasat altı oyuncuları kazandırmaktan öteye geçemedi. süperstar olmasına gerek yok, potansiyelli isimlere yöneldi. ne yazık ki jailson dışında tutturamadı.
İkisi de kulübe önemli bir şeyler katamamıştır. Comolli'nin şansı devam ediyor gerçi.