yanlış hatırlamıyorsam beşiktaş taraftarlarının diego costa için başlattığı bir furyaydı bu. daha sonra bir çok farklı takım taraftarı instagramda ve diğer sosyal medya platformlarında takımları için hangi futbolcunun adı geçerse geçsin bu kalıbı kullanmaya başladı.

bana kalırsa resmen sosyal dilencilik ve itici bir şey. futbolcunun g.tünü kaldırmaktan başka bir şey değil.
ilk zamanlarda gercekten etkiliydi. Besiktas taraftarinin dunyada taninmasinin nedenlerinden birisi de budur. Hatta yabancilar "come to besiktas" sayfalari acmaya baslamis, come to besiktas meme'leri yapmislardi.
Tabi ilk zamanlarda etkili olmasinin sebebi daha ilk defa boyle bir seyin yapilmasiydi. Futbolcular bu cesit bir ilgiyi ilk defa gordukleri icin etkilenebiliyordu.
Gunumuzde ise bombos, onemsiz bir slogan haline donustu. Cunku topcularin ilgisini cekmiyor artik. Bir de her takim taraftari yapmaya basladi. Sadece turkiye'de degil dunyadaki her takim taraftari kastettigim. Hatta ve hatta bir ust entry'de bahsedildigi gibi bence de topcularin bir yerini kaldirmaktan baska ise yaramiyor bu artik.
Bir an önce unutulması gereken, düpedüz taciz olan eylem. Adı geçen sporcuyu çok istiyorsan hashtag aç, ilgini paylaşımın çokluğu ve tt'de kalma sürenle kanıtla. Ama bizim taraftarımız, adamın bütün sosyal medya paylaşımlarının altını istila ettiği yetmezmiş gibi karısını/sevgilisini bile aynı şekilde rahatsız etmeyi matah bir şey sanıyor.