Üst edit: lütfen yanlış anlaşılma olmasın. Kendilerini fenerbahçe'de görmek istememin tek yolu fenerbahçe'nin uygun 2 "yedek" türk bek bulamaması ve altyapısından oyuncu çıkaramaması. Eğer bu durumlar gerçekleşmezse görmek isterim diyorum. Sağ beke ben geçip oynamayacağıma göre ve orası da yedek pozisyonu olsa dahi boş kalmayacağına göre...
yaklaşık 1 aydır fenerbahçe'ye geri döneceği konuşulan ikili.

eğer yedek bekleyeceklerse çok ucuza olması kaydıyla olabilir. hem bedelsiz, hem de türk ikisi de. gökhan'ın yaşı biraz problem olabilir belki. ama yedek bekleyecek sonuçta.
şimdi diyebilirsiniz fenerbahçe bu ikisine mi kaldı? hayır ama hem bedelsiz hem de türk bek yok gibi piyasada. yedek beke de bonservis verirsek işin içinden çıkamayız. o parayı as beklere kullanmalıyız. caner sol bekte hasan ali'den daha iyi bir alternatif. gökhan biraz soru işareti barındırıyor gibi.

tabi umarım kendilerinin yerine daha iyi yedek olabilecek türk sol bekler buluruz. bu konuda sözlükçülerin de fikirlerini merak ediyorum açıkçası.
Bu adamlar fenerbahçeden 5 sene önce ayrıldılar. Beşiktaşta sampiyonluk yaşadılar kupalar kazandılar avrupada büyük maçlar oynadılar Ve gelinen noktada bu adamlar artık yaşlandığı ve bittiği için beşiktaş yeni sözleşme imzalamıyor, dikkatinizi çekerim bjk'nin mali durumu bizden daha kötü. O adamlar bile bir değişiklik istiyor yeni adamlar alıyor. Ali koçun vizyonu ve 100 kişilik oyuncu havuzu 5 sene önce gönderdiğimiz caner ve gökhandan ibaretmiş o zaman. Fenerbahçe arzulanan bir takım bu ülkenin en büyük takimi en büyük camiası. Bu ikisi özellikle gökhan(ligler oynanırken takım şampiyonluğa giderken gökhan bjk ile görüşüyordu) fenerbahçeye gelirse fenerbahçenin büyüklüğü yerle yeksan olur. 5 sene önce bizden giden adamlar gittikleri yerde para ve kupalar kazandıktan sonra elini kollunu sallaya sallaya fenerbahçeye gelebiliyorsa biz bitmişiz demek. Bu işin bu tarafı bir de verecekleri performans tarafı var. Eğer bu adamlar iyi olsaydı bjk yeni bekler aramak yerine bunlarla sözleşme imzalardı. Bu sene 35 lik gökhan iyi oynadı allahı var ama caner bjk'nin en kanser ismiydi yani gökhan ve caneri almak bize yarayacaksa hadi yine neyse. Tek isyanım işin ahlaki tarafı değil, bu adamlarla değil şampiyon ilk beşe bile giremezsin.
Ek: canerle gökhana kadiköy de defalarca küfür edildi. Caner kadiköy de bjk taraftarinin önünde eğildi. Mideniz kaldıracaksa buyurun ana bacı sövdüğünüz adamlara çubuklu forma giydirin.
öncelikle:
(bkz:eskiye rağbet olsa bitpazarına nur yağardı

bize dinamik, aç, kendini ıspatlama derdinde olan futbolcu lazım. yetiştirsinler, yapamıyorlarsa arasınlar bulsunlar. beceremiyorlarsa da afedersiniz s. gitsinler.

böyle eski oyuncuları getirmek kolaya kaçmak değil mi hem biraz?

- "daha önce başarılı oldu, şimdi de başarılı olma ihtimali var taraftarda bir umut ışığı yakarız belki????" böyle mi düşünülüyor acaba?
fenerbahçe gökhan'dan canerden emreden sowdan teknik direktörlerde de aykut'tan ersun'dan ibaret değil. dön dolaş aynı şeyi yapıp şampiyon olamamakta takılı kaldık. gökhan'dan da caner'den de bundan sonra bir şey olmaz doymuş görmüş adamlar. caner karaktersiz, gökhan yaşlı. ayrıca hakkaten de midem kaldırmaz benim. vallahi artık bayılacağım aynı isimlerin yazılmasını görmekten
bir sözlükçü olarak konu hakkındaki fikrim budur
Fenerbahçe tesislerinden bir daha içeriye giremeyecek olan ikili. Gitsinler Ümraniye'de ya da başakşehir'de idman yapsınlar. Burası fenerbahçe, burası diğer takımların çöplerinin toplandığı yer değil.
Biliyorsunuz fenerbahçemizin gündemini yoğun bir şekilde bu ikiz dingiller meşgul ediyor. Bu arkadaşlar döndüğü takdirde stad içi dışı farketmeksizin ikisinede çok büyük tepki olacağını düşünüyorum. Yönetim ve bu ikisi fenerbahçe taraftarını twitterdaki 3-5 ergenden ibaret sanıyor. Bunlar gelirse ilk sahaya çıktıkları gün yoğun bir protesto başlayacağına adım gibi eminim. Bu denli kritik bir sezona 3-0 geride başlarız, takıma ciddi bir darbe etkisi yapar. Eminimki yönetimde bunları düşünüyordur ve bu dedikodular umarım menejer haberinden ibarettir.
Kesinlikle gelmeyecek olan ve gelmemesi gereken ikili artık gündem de görmek istemiyorum bu iki gereksizi.
anlaşılan o ki ali koç bu ikiliyi fenerbahçe'ye getirmeyi çok istiyor ama taraftar tepkisinden korkuyor. ve yine anlaşılan o ki ali koç taraftarı buna hazırlamaya çalışıyor.

zaten emre belözoğlu bu ikiliyi destekliyor. bunun için de gelme ihtimalleri yükseliyor.
başlarda eğer türk ve yedek bek bulamazsak gelmelerini destekliyordum ama taraftar bölünebilir. istemiyorum böyle bir şeyi. ama yine de gelirse ben şahsen niye geldiler demem.
hele önce bir as bekleri alsınlar. eğer iyi bir sol bek ve sağ bek alırlarsa caner ve gökhan'a kimse bir şey demez. ha bana göre olacak şey şu; hak ile sözleşme yenilenir cüzi bir miktara. caner gelmez, gökhan gelir. birer sağ ve sol bek alınır. bu senaryoda kimse bir şey demez bence.

tabi ki öncelik genç, türk ve yedek bekler. bunlar olmazsa en kötü senaryoda gelmelerini desteklerim ''yedek olarak''.