Alanyaspor'un takımın başına getirerek büyük riske girdiği çiçeği burnunda teknik adam.

Avrupa kupalarında oynayacaklar ama demek ki hemen dönecekler.
x (tweet)


--- alıntı ---

Alanyaspor teknik direktörü Çağdaş Atan: "Belki 1 tane transfer yapabiliriz, onun dışında ihtiyacımız yok."
--- alıntı ---

ilk 2 maçta 2 galibiyet almış alanyaspor td'si. maçlarını izlemedim ama izleyen herkes alanyaspor'un göze hoş gelen bir futbol oynadığını söylüyor.

daha önce de belirtmiştim yine belirtiyorum; alanyaspor gerçekten modern futbola uygun yönetiliyor. böyle yönetimlerin hastasıyım. vizyon, planlama, doğru teknik adam seçimi, doğru transferler... her şey var.

umarım kendini geliştirir ve türk futbolu iyi bir teknik direktör kazanır. artık süper lig'de teknik direktör revizyonu yaşanması gerekiyor. bu çok aşikar çünkü ligimizin en büyük eksikliklerinden birisi de taktik eksiliği maalesef. her teknik direktörün taktikleri belli: topu şişir, 6-3-1 çık, tamamen kapan vs... çok sığ taktikler bunlar.

edit: bu arada eklemeyi unutmuşum, alanyaspor'un transfere ihtiyacı var. 3-4 nokta atışı transferle sezonu kapatırlar diye düşünüyorum.
alanyaspor'un teknik direktörü. geçen sene sergen yalçın'ın yardımcılığını yapıyordu. 2020-2021 sezonuna alanyaspor ile fırtına gibi başlasa da, kendisi hakkında kuşkularım var. (bkz: 19 ekim 2020 galatasaray alanyaspor maçı)'nda intihar taktiğiyle oynadı, galatasaray birazcık tekniği yüksek orta sahalara sahip olsa çayır çimene dönen defans arkalarında epey tehdit yaratabilirdi. geniş alanda etkili olacak oyuncularını dar alana sıkıştırdı, maça puan almamaya çıkmış galatasaray'ı maça ortak etti. eminim bizim maça 8 defans oyuncusuyla çıkar.
Bugün efecan ve salih uçan gibi ilk 11 oyuncuları eksik olmasına rağmen beşiktaşı yenip 3 puanı almış hoca. Basın toplantısında "başka soru yok mu arkadaşlar?" Sorusuna muhabirler "yok" cevabını verdi. Çağdaş hoca "bir daha bence basına da gerek yok" dedi ve basın toplantısını terk etti. Lider olmanızı neye bağlıyorsunuz? Bu düşük bütçe ile bu başarının sırrı nedir? Hedefiniz ne? Gibi gayet akla gelebilecek sorular sorabilirdi basın mensupları. Ama ülkemizdeki basını düşününce pekte gönlümde çiçekler açmıyor açıkçası. Çağdaş hocaya başarılar diliyorum.
Kazandığı maçtan sonra bile hakem diye ağlayan 70 lik dedelerin tam tersi olan hoca.

İyi giriş yaptı lige adam pozitif oynatmaya çalışıyor türk futboluna katkı sağlamasını temenni ediyorum. Bizim basından hiç bir şeyde olmaz yine belli oluyor sen oynatacağın futbola bak hocam. Zamanı geldiğinde bi yerlerini yalayacaklar.
gerek burda gerek muhabbet arasında övmüştüm çağdaş hocayı. bugünkü açıklamaları beni güldürdü açıkçası. bazen rakip seni analiz edip sana topu bırakıp sonuca kontralarla ulaşmaya çalışabilir. topu alanyaya bıraktık diye fenerbahçeyi eleştirmiş gibi geldi bana. kafa kafaya oynamamızı bekliyormuş. hocam maçtan önce böyle oynayacağız diye anlaşalım istersen. (*)
Bugüne kadar çok saygı duyduğum hoca. Maç sonu şöyle bir demeç vermiş:

"Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Çok düşündüm ne söyleyebilirim diye ama yanlış anlaşılmak distemiyorum. Ben Fenerbahçe'nin bize karşı daha kafa kafaya oynamasını beklerdim. Ben Fenerbahçe'nin bizle daha kafa kafaya oynamasını beklerdim daha önceki Başakşehir, Beşiktaş, Galatasaray maçlarımız gibi. Oyuncularım istediğimiz oyunu oynadılar ama beklemediğimiz bir şekilde mağlup olduk. Kendimi zor tutuyorum bir şeyler söylememek için. Susayım ben."

Bence de susmalısın. Istediğin oyunu oynadın değil mi? Ne de olsa yalancıyı s...miyorlar. şimdi al topunu evine götür bilmem artık orada ne yaparsın.

(bkz: 7 ocak 2021 fenerbahçe alanyaspor maçı)