önümüzdeki yıllarda, yakın zaman içinde gerçekleşmesi beklenen depremdir.

milyonlarca insanın can kaybının beklendiği depremdir aynı zamanda. ve şu an istanbul'da gerekli önlemler alınmıs mıdır bilmiyorum, istanbul'da yaşamıyorum zira. fakat şundan eminim ki bazı önlemler alınmışsa bile asla yeterli değildir. çünkü türkiye gerçekleri denen bir meret var.

bunun sporla alakalı olan kısmıysa, stadyumumuzun bulunduğu kadıköy ilçesinin birinci dereceden risk altında olması. acaba stadyumumuz olası bir depremde yıkılır mı? üstelik bu depremin 7.1-7.5 arasında olacağı tahmin ediliyor . bu, çok yüksek bir şiddet. binaların kolay kolay dayanacağını sanmıyorum. dile kolay 1,5-2 milyon insanın ölümünün hesaplandığı bir depremden bahsediyoruz.

elbette ki o kadar insanın arasında stadyumumuzu ilk önce düşünmek garip gelebilir. fakat herkesin belli önlemler alması gerekir. insanların evlerine önlem alması gerekir, bina sahiplerinin binalarına önlem alması gerekir. ya da en azından bunun bilincinde olması gerekir. fakat türkiye'deki risk grupları henüz hazır değil gibi depreme. çok üzücü.