dün yapılan maçlar neticesinde 33 galibiyet 15 mağlubiyet ile sixers'ı 1 galibiyet ile geçerek doğunun zirvesine oturan takım. james harden, kyrie irving ve joe harris taşıyor takımı şu an. kevin durant ise bu sezon sadece 19 maçta oynayabildi. şu haliyle bile çok iyi olan takım sakatlıktan dönecek olan durant, dinwiddie ile ve de takas döneminde katılan aldridge'in de eklenişiyle durdurulamaz olacak sanırım. aldridge her ne kadar eski performansından uzak olsa da şutu olan uzun eksikliğini kapatacak nets için. griffin de ikinci beş için alınmıştı rolünün hakkını veriyor. detroit gibi kötü bir şehirden ve kötü yönetilen bir franchise'dan kurtularak motivasyon buldu. adam 2019'dan beri smaç basmamış pistons'ta şimdi alleyooplar falan. resmen kendine geldi. takım için tek defoları savunma gözüküyor. cavs ve magic'ten bile kötü savunma ratingleri. her maç yediklerinden fazla attıkları ve atabilecekleri için kafaları rahat herhalde.
boston celtics tarafından playoffların ilk turunda süpürülmüş takım.

harden'ın simmons ile takaslanması sonrası elleri zayıflamıştı çünkü simmons'ın basketbola dönüşü, alışması zaten zaman alacaktı. kaldı ki simmons dönmedi.

ama süpürülmek de başlı başına bir meziyet oldu.

bence steve nash ile devam edeceklerse işleri zor. durant ve irving komforları için başlarını ağrıtmayan koç istiyorlar ama böyleyken de başarı beklememeleri gerektiğini anlamışlardır umarım.