Fiziksel yapısı sebebiyle hücumda yavaş kalması sebebiyle pek tercih edilmeyen 2.24 lük pivot. Herhalde ligin en uzun ya 1. Ya da 2. Oyuncusu.

Gençler hatırlamaz yao ming de aşırı uzun bir oyuncuydu ve o yavaşlık doğal olarak onda da vardı. O zamanlar t-mac ile birlikte rockets'in hücum ve savunmasını yönetiyorlardı. Fakat o zamanlar pick&roll hücumları hala nba'de aktif olarak kullanılan bir hücum planıydı.

Günümüzde ise golden state'in koş koş at mantığı ile hücumda her şey şut istikrarına döndüğü ve atletizmin zirve döneminin yaşandığı bir nba varken marjanovic ya da mesela taco fall gibi atlet olmayan pivotlar çok fazla hücum silahı olamazlar. Özellikle de hücumun 10-12 saniyede bittiği ya da bitirilmesinin hedeflediği bir nba sisteminde bu tarz pivotların pota altından karşı potaya gidiş süresinin artık sabredilmedigini düşünüyorum.

Bu yeni basketbol da güzel tempolu ama pivotların daha aktif olduğu, pota altında daha ciddi bir mücadelenin olduğu hali benim için daha iyiydi.

Boban'a dönersek nba'de basketbolun evrildiği noktaya bakarsak sözleşme kapması bile büyük iş olan oyuncu. Oyuncu ile alakalı değil oyun sistemiyle alakalı. Bizim udoh bilr orada havlu salladı üstelik daha atlet ve daha iyi bir savunmacı idi.