beşiktaş'ın yeni sms kampanyası.
yahu kardeşim ben taşağı maytabı falan geçiyorum. bu kulüpler neden böyle amatörce yönetiliyor? aynısı fener ol'da da olmuştu. hadi biz 30-35 milyon euro topladık yine. ama bugün bu kampanyadan toplanacak maksimum para 50 milyon tl, taş çatlasa 7 milyon euro yapıyor. aloooo 7 milyon euro sizi kurtaracak mı??? bunun cevabını verebilecek misiniz?

neden kulüplerimiz artık oyuncu yetiştirmeleri gerektiğini anlamıyor? neden? avrupa ile rekabet edemiyoruz işte. 1 euro olmuş 8 lira, hala tl cinsinden kampanya yapıyoruz amk. vallahi bazen diyorum ki bir bok olmaz bizim kulüplerimizden, yakında ligimiz de 11-12. sıralara düşer hiç gidemeyiz şampiyonlar ligi'ne. gitmeyelim de zaten.

yav bakın bu ligde 3 tane takım sürekli şampiyonluk için yarışıyor. sürekli büyük paralar harcıyor ama günün sonunda bir tanesi gidiyor şampiyonlar ligi'ne. diğer ikisi zarara uğruyor. peki bu zarara uğrayan kulüplerin b planı yok mu??? yani benim elimde en az 50-60 milyon euro gelir elde edeceğim 2-3 oyuncu olması lazım. en az diyorum bakın. paraya ihtiyacım olduğunda satacağım oyuncular olmalı ki ek gelir elde edeyim. beşiktaş şu an bir eljif elmas'a sahip olsaydı 16 milyon euro'ya satardı. bir satıştan gelecek para 2 tane kampanyaya bedel belki de. bu sadece bir örnek.

stadyum bilet gelirleri tl üzerinden,
tv gelirleri tl üzerinden,
kampanyalar tl üzerinden,

forma satışları tl üzerinden,

o tl üzerinden bu tl üzerinden. ee ne kaldı euro üzerinden gelen gelir olarak? ha bir tek şampiyonlar ligi var demi... onu da yukarıda yazdım zaten. bir kulüp gidiyor şl'ye, diğer iki kulüp zarara uğruyor. ingiltere'de liverpool bir bileti 400 sterlin'e satıyor. 50bin taraftar bilet alsa 20 milyon sterlin yapıyor. daha premier lig tv gelirlerini filan saymadım bakın.

anlamıyoruz. devam ya böyle devam, yarın bir gün taraftarlar da desteği kesince bakalım ne halt yiyeceksiniz. bunu bütün kulüpler için söylüyorum, sadece beşiktaş için değil.
İsmini başarısız bulsam da başarılı olmasını dilediğim kampanya. 100 yıllık çınarların bu hale düşmesi üzücü.
Taraftarın duygusal tarafına seslenen bir slogan/motto ya da her neyse. Başarılı olur mu bilmem ama insanlar fenerol'la dalga geçerken sıra size de gelecek buna her kulüp mecbur kalacak derken şaka yapmıyorduk, anlamış oldular.
Fenerol'la dalga geçen geçeneydi ama içten içe kıskandıkları çok belliydi.
Bakalım bizim gösterdiğimiz inancı ve kenetlenmeyi gösterebilecek misiniz görücez.
Yaklaşık 1 aydır süregelen kampanya.

Şu ana kadar 261 binin altında kalmışlar. Sadece çarşı üyesi belki o kadar bjkli vardır Türkiye'de. Gerçi biz bağış yaptık da ne oldu???
Program 1 saat once falan basladi ve 55 milyon tl toplanmis unlulerden. 1,8 milyon tl de taraftarlarin sms'lerinden toplanmis, toplam 57m tl toplanmis oldu boylece.
6,5m euro civari bir para toplanmis. iyi para, gecenin geri kalaninda da toplanir biraz daha.

Umarim yuz yillik kulupler artik oyuncu yetistirmeden veya zengin birinden duzenli olarak destek almadan mali duzluge cikilmayacagini anlar. Fakat hic umudum yok. Ne ulke hakkinda ne de futbolu hakkinda...