nesta
'nın bir bknz'ı. Ama çok doğru. Neden bunu daha evvel düşünmedik ki, TD alıp boş aylarda maaş vereceğiz, göndermek istesek tazminat ödeyeceğiz, getirmek istesek bonus vereceğiz, ev vereceğiz, araba vereceğiz...vereceğiz de vereceğiz.

Fakat kulüp çok zor durumda. 600 küsur milyon Euro borç var. En iyisi her iki haftada bir değiştirmek suretiyle! 50-100 bin liralık a lisans sahibi hocalarla sezonu tamamlayalım. Bir tane fizik kondisyon yükleyecek kondisyoner tutalım, kampta bizi hazırlasın. Sonrasında 2 haftada bir değişiklik.

Rakipler bizi anlayamaz.
Sürekli bir taktiksel değişiklik bütün kadroyu diri tutar.
Teknik adamlar iyi kontratlar kapmak için o iki haftayı iyi değerlendirir.

En önemlisi de sadece 4-4.5 milyon Euro ( yaklaşık 47 milyon TL ) yıllık maaş verilecek, üstüne bonus falan minimum 50 milyon TL'lik gider yerine iki maç için 100 bin TL maaş verilerek 20 milyon TL seviyesinde maaş ödemesi yaparız. Üstelik göndermek için tazminat vermediğimizi düşününce aslında tasarruf tahmin edilenden çok daha fazla.

Edit:

grimsborough
düzeltti sağolsun, bir sıfır fazla eklemişim, tasarruf 10 kat arttı. Hatta kupa maçları da hafta arasında oynanacağı için devre arasını falan da çıkarırsak inanılmaz bir tasarruf oluyor. Yani 2-2.2 milyon TL falan.

Şaka maka Haziran ayını da atlattık. Hoop para kasada kaldı, çar çur olmadı. Ne o öyle 6-7-8 milyon eurolar. Bizi iyice keriz zannettiler.

Ali Koç'un ekonomik atılımlarından bir tanesi.