Ne zaman geleceğini merak ettiğim sözlük özelliği.

(bkz: #14877) ilgili entryde yönetim müjdeyi vermişti fakat hala detay gelmedi. Umarım her kişi ve kulüp başlığının üstünde doğum tarihi, memleketi vs. Gibi özellikler olur. Tıpkı maç ekranı gibi.
Edit : bilgilendirdi. Bir kaç gün içinde sözlüğe entegre edilecekmiş.
yazarların bu özelliği kullanırken yaş yerine doğum tarihi yazması gerekiyor kanımca. zira her sene yaşı editleyemeyebiliriz. doğum tarihi en azından kalıcı.

ayrıca her oyuncu için de kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. çünkü bazı bilgilerin güncellenmesi gerekecek. bir bilgi sürekli güncellenmezse yanlış bilgiye dönüşecektir ve bu da güzel olmayacaktır.
sözlüğe level atlatacak olan özellik.

yalnız şu anki haliyle kalacak mı bilmiyorum tabi ama fotoğraf olmasa ya da illa ki kullanılıcaksa da daha küçük böyle thumbnail gibi olsa sanki daha iyi olur. yalın, basit, göze daha az kalabalık gelen bir kararda olmalı, bence.
Ben bu ozelligi cok seviyorum ya... net olarak sozlugun en guzel ozelligi bence. Mac ekrani da guzel fakat canli skor ozelligi yok, ondan dolayi bilgi ekrani bir tik onde benim icin.
Bilgi ekranini transfermarkt'a baglayabiliyor muyuz bilmiyorum fakat eger baglanabiliyorsa oyuncu degeri, hangi ayagini kullandigi ve guncel takimini baglamaliyiz. Cunku burada bazi oyuncular olacaktir. Bu oyuncular takim degistirdiginde guncellenmesi gerekecek. Manuel olarak cok zor olur. Gozumuzden kacacak yiginla oyuncu olacaktir. Fakat eger transfermarkt'a baglanma olayi olursa transfermarkt otomatik olarak degistirir zaten oyuncunun takimini ve degerlerini.
Ayrica bilgi ekranina birkac ozellik daha gelmeli stabil olacak ozellikler. Mesela oyuncunun hangi ayagini kullandigi. Cok buyuk bir eksik bence. Baska ozellikler de eklenebilir fakat aklima gelmedi su an.
Yeni gelecek guncellemelerde umarim zenginlestirilir bu ozellik mac ekrani ile birlikte. Tabi olmazsa problem yok, bu hali bile guzel fakat daha guzel olmamasi icin hicbir neden yok. Bu guncellemelerde gelir mi bilmiyorum fakat gelirse guzel olur, gelmezse de baska bir guncellemeye artik.