1994 doğumlu fenerbahçeli milli boksör.

tokyo olimpiyatlarında 81 kiloda ganalı rakibini yenerek çeyrek finale kaldı.
Tokyo 2020'de ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci tur maçında Ganalı rakibini ikinci rauntta nakavtla geçip çeyrek finale yükselen boksörümüz. Maça Ganalı çok hareketli başladı ama Bayram çok akıllı bir dövüş çıkarttı. Rakibinin verdiği açıkları iyi değerlendirdi ve ikinci rauntta yakalayıp indirdi.

Boksta repesaj ve bronz madalya maçı olmadığı için bir maç daha alması durumunda bronz madalyayı garantileyecek. Ancak yarı finalde Azerbaycan adına yarışan bir Kübalı ile oynayacak. Türkiye sık sık Azerbaycan ile ortak boks milli takım kampı yaptığı için rakibini tanıyor ama gerçekten yenmesi çok zor bir rakip. Muhtemelen kaybedecek ama yine de bugün yaptığı gibi çok akıllı dövüşüp sürpriz bir yumruk atmasına bakar her şey. Kübalı biraz artist. Şova kaçan bir stili var. Hata yapabilir.

Bayram, Tokyo 2020'ye kota alan üç erkek boksörden biri ve yoluna devam eden tek isim.
Maalesef Tokyo 2020'yi madalyasız kapattı. Çeyrek finalde karşılaştığı Küba asıllı soytarı Azeri dallamaya 5-0 kaybederek elendi.

Maça çok iyi başladı ve ilk raundu 3-2 kazandı ancak 5-0 verilmesini bekliyordum. İkinci raunt ile birlikte rakibinin oyununa gelmeye başladı, dövüşten çok çirkeflik yapan rakibine ayak uydurdu. Önce Azeri'ye ardından Bayram'a 1 puan silme cezası verildi. İkinci raundun sonunda hakemler yok yere sayınca madalyanın gideceği belli oldu. Son rauntta da varlık gösteremedi ve madalyayı kıl payı kaybedenler kervanına adını yazdırdı.