cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Aykut Kocaman (eski futbolcu)
Doğum: 05.04.1967 Uyruk: Türkiye  Boy: 1,72 

aykut kocaman

 • /
  7
  Konya ile yollar ayrıldıktan sonra aspor ve avanesine gün doğdu. Fenerbahçemizin her tökezleyişinde aykut hoca algısı yapacaklar. 2000lerin sonunda başa gelip topun oyunda kalma süresi diyerek başlayan atak futbol katili anlayışı ile kimyamızı bozdu. Alex ile çatışmaları, krasic dia kameni gibi ekonomik çöküşe götüren transferleri ile bugünleri yakan hocadır kendisi bizden uzak olsun. Uzak olsun ki futbolculuk dönemleri ile güzel hatırlayalım iyi analım kendisini.
  bu iki senede bizi kanser ederdi ama yine de 2. falan bitirirdik ligi. hatta şampiyon bile olabilirdik bu süreçte.

  ha şöyle bir şey var; eğer 2 sene daha kalsaydı ve yine 2. bitirseydik iki sezonda da; küme düşmemeye oynamamış olacağımız için yine söverdi taraftar kendisine. doğada bir olayın oluşu diğer olayları doğrudan etkiler.

  şampiyonluk gidince, moral bozulunca ruh hastasına bağladım beyler. ciddiye almayın.
  saygı duymadığım asla fenerbahçe'nin efsanesi olamamış ve olamayacak eski futbolcu ve teknik direktörümüz.


  sevmezsin anlarım da saygı duymamak nedenciler gelmeden kendimce sebepleri açıklayayım, ne de olsa sevgi de saygı da kişisel, değil mi?


  futbolculuğuna yetişemedim, oradan buradan izlediğim kadarıyla biliyorum bu yüzden o konuya değil direkt olarak teknik direktörlük hikayesiyle başlayacağım. zaten futbol oynadığı dönemle alakalı kötü bir şey diyene de rast gelmedim.


  öncelikle kocaman'ın fenerbahçe'ye ilk kez teknik direktör olarak gelişi bile başlı başına mide bulandırıcı bir hikayedir, hafızalarımızı tazeleyelim, daum'u ve oynattığı futbolu hepimiz az çok hatırlıyoruzdur diye düşünüyorum. başarılı teknik direktörler de maalesef şampiyon olamayabiliyor. o sene de bu senelerden biriydi, oturmuş bir fenerbahçe, ligi, takımı ve yönetimi çok iyi tanıyan bir teknik adam, bunlara rağmen başarısız geçen bir sezon. bütün bunlar olurken aykut kocaman 'benim daum'un gözünde yerim yok hocamızın arkasındayız' şeklinde açıklamalarıyla gelen 'bir sonraki teknik direktör siz misiniz?' sorularını geçiştiriyordu. bu konuşmalarının ardından çok da vakit geçmeden kendisi teknik direktörlüğe getirildi. şimdi burada garip bir durum var, eskiden çok konuşulurdu büyüklerimiz tarafından bilmem hatırlar mısınız ya da denk geldiniz mi ama 'futbolcular hocayı göndermeye çalışıyor' gibi bir kalıp vardı, topçular hocayı sevmiyor ve göndermek istiyorsa bunun sonuçlara yansıdığını söylerlerdi eskiler.


  şimdi burada şöyle bir durum var. o senelerdeki 'muhteşem fenerbahçe'nin bu şekilde bir performans düşüşü ve sonrasında direkt olarak teknik direktörlüğe aykut kocaman'ın gelişini ben tesadüf olarak göremiyorum. ki bu adamın kötü niyetini bütün bu olaylardan sonra ali koç yönetimi kendisini kovunca veri hırsızlığına girişmesinden de anlayabilirsiniz.


  burada başka bir konuya giriyoruz, verileri çaldığı falan yok, o haberler yalan diyenler olabilir. bu konudaki bilgim gerçekten çok olmadığı için beni aydınlatabilirsiniz. lakin başkanın bu dedikodular ve haberler sırasında aykut kocaman'ın eski ekibinin tamamını kovmasının ben başka bir sebebi olabileceğini düşünmüyorum.


  gelelim aykut kocaman ve ali koç ilişkilerine, ali koç'u sevmiyor olabilir, ali koç da onu sevmiyor olabilir fakat özellikle fenerbahçe için böylesine zor bir zamandan geçilirken, sürekli olarak eski yönetimle biraraya gelip medyaya fotoğrafların sızdırılması, medyada sürekli aykut kocaman lobisinin kendisinin tekrardan teknik direktör olacağı yönündeki haberler ve fenerbahçe'nin bulunduğu hiçbir ortamda bulunmayarak destek olacağı yerde bu tarz hareketlerle köstek olması bir 'efsane'ye uygun değildir elbette.


  ufak tefek başka söylemler de var elbet fakat asıl sebepleri anlattığım için kalanını konuşmaya gerek olmadığını düşünüyorum. kısacası kendi çıkarlarını fenerbahçe'den her zaman önde tuttuğu görüşünde olduğum için kendisini ne severim ne de sayarım, benim gözümde bu camianın bir değeri asla değildir.
  bu söylediklerim konusunda tartışmaya açık değil, bilgi eksikliği varsa bu hudutta aydınlatılmaya açığım.

  adlı yazarın anlattıklarına kelime kelimesine katılıyorum. Başka biri olsa kendisinden nefret ederdim ama futbolculuk döneminde yaptıkları için nötr bakıyorum. Kendisi sinsidir egoisttir takıntılıdır, kendi menfaatlerini fenerbahçenin menfaatlerinden önce tutar. Tam bir transfer özürlüsüdür. Yaptığı transferlerin neredeyse hepsi de yüksek maliyetli transferlerdir. Ali koç dönemi transferlerinden kat be kat maliyetlidir. Maliyetli olmasına rağmen aldığı adamlar çöptür. Her dönemin de bir futbolcuyla takışır. Fenerbahçedeki ilk döneminde alex ve andre santos ile takışmıştır. İkinci dönemin de ise valbuena ile takışmıştır. Alper atıf ne kadar alternatif varsa oynatmistir. Hasan aliyi göbek oynattığı bile vardır valbuena oynamasın diye. Kendisi başta değilken kendisinin ve müridlerinin adam yemesinden hiç bahsetmiyorum bile. Fenerbahçeye aykuttan daha fazla zarar veren şey ise aykutçulardır. Kulübün kanserli hücreleri.
  lacisozluk lacisozluk