üniversite okumak için geldiğim, fakat geri dönemediğim şehir.

since 2010.

ankara'nın garip bir cazibesi var. çok geçmiş bir tarihi yok. tarihi yapıların neredeyse hepsi cumhuriyet döneminden kalmış durumda. merkez bürokrasi ile içli dışlı. metro ağı çok garip. falan filan ama yine de kopamıyoruz.

öte yandan şu sıralar aşırı soğuk, 2 gün evvel de bol kar yağdı. sokakta insanlarımız, hayvanlarımız olmasa 1 hafta yağsın da izlesek diyeceğim.

öte yandan avrupa'daki başkentlerden sadece türkiye'den lig şampiyonu çıkartamayan tek şehir sanırım.
Deprem geçirmiş şehir. Can kaybı olmamasını temenni ediyorum.

Son zamanlarda deprem sayısı gerçekten çok arttı. İşin acı yanı, bunlara düzgün önlem alınmaması.

Bütün bu depremlerin yanı sıra bunların kat kat büyüğü olan büyük istanbul depremi var. gerçekten çok korkutucu. Gerçekleştiği zaman belki de 1 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olacak, bunun birkaç katı da göçe sebep olacak. Şu an hiç kimsenin umrunda değil gibi gözüküyor ve alınan önlemler de yeterli değil maalesef.

Ankara'ya dönersek, bölge halkına tekrardan geçmiş olsun.
Oturduğum koltukta doğrulurken acaba dememe neden olan ardından iki defa da sertçe vurmasının ardından deprem olduğunu anladım. Çok şiddetli değildi, 5-6 saniye kadar sürdü sanki. Tek korkum Ankara dışında olup buradan hissetmiş olabilme ihtimalimizdi neyse ki öyle değildi. Merkeze yaklaşık 60 km uzakta oldu umarım orada da durum iyidir.