16 Ocak 1914'te İzmir'de Altay İdman Yurdu adıyla kurulan, özellikle futbol dalında etkinlik gösteren spor kulübü.
Aralarında teknik direktör Yücel idiz'in de yer aldığı 8'i futbolcu toplam 15 kişide covid testi pozitif çıkmış. Geçmiş olsun.
genelinde yapılan Covid-19 testlerinde toplamda 34 pozitif vaka tespit edildiğini duyurmuş kulüp.
34 kişi nedir üstat herkes mi şehir hastanesinde geziniyor, otobüse binip, avmlerde gezmiş. Çok geçmiş olsun. Olsun da bu nasıl bir yayılma acaba? Daha Kasım ayı gelmeden vakalar bu şekilde ilerliyorsa bu lig zor biter.
geçmiş olsun dilediğim kulüp.

Fakat 34 kişinin virüs kapması da büyük başarı.
gayet normal bir şekilde 34 kişide covid-19 saptanmış takımdır. önlemlerin üst seviye olmadığı açık. maalesef böyle fazla virüs sayısının çıktığı başka takımlar da oluyor.

geçmiş olsun.
Kendi sahasında hiçbir iddiası bulunmayanlar Boluspor'a kaybederek ilk 2 şansını çok zora sokan takım.
Play-off yapacaklardır ama zirvedeki takımlara bakınca görece en iyi fikstüre sahip olan da Altay idi. Kalan 5 maçta 5 galibiyet alabilirler ama üstteki Giresunspor, Samsunspor ya da adana demirspor'un büyük hatalar yapması gerekiyor.

Lige gelmesi gereken takım.
Hayatımda birlikte maç seyrettiğim en sıkıcı tribüne sahip olan kulup. Tribünlerinin neredeyse tamamı elitler ve dinazorlardan oluşuyor. Işin vahim yanı bunu yazan ben şükrü saracoğlu'da yüz maç izlediysem doksanını fenerium alttan takip etmişimdir Oradan hesaplayın sıkıcılıklerını.