cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Altay Bayındır
Doğum: 14.04.1998 Uyruk: Türkiye  Boy: 1,98  Mevki: kaleci

altay bayındır

 • /
  12
  Rakip forvetle karşı karşıya olan pozisyonları kurtarıp bizlere umut saçan, büyük potansiyelli kalecimiz Altay bayındır'ın doğum günü bugün. İyi ki doğdun güzel kardeşim
  doğum günün kutlu olsun altay. buraları okumuyorsundur eminim ama bir gün fenerbahçe sözlük büyüdüğü zaman eminim her fenerbahçeli futbolcunun uğrayacağı bir mekan olacak. sen de okursun belki o zaman ^^.
  Önümüzdeki sezon çok büyük kumar oynayacaz.  Ya altaya bir sezon daha fırsat verip önüne güzel bir savunma kurup kaleyi ona emanet edecez.  Ya da net bir kaleci transferi yapıp altayı kaybedecez.  Eğer bir sezon daha altaya şans verirsek şampiyon olup altayıda kazanabiliriz. Şampiyonluğu da kaçırabiliriz kimse şuan bunu kestiremez bence. Öyle bir kaleci işte altay kimse ne olacağını kestiremiyor bugün en sevenleri onu savunanları bile altay yüzünden şampiyonluk gitse bu durum da şaşırmaz.  İyi bir kaleci ama güven vermiyor, bizi bu sene çok kez ipten almasına rağmen güven vermiyor ne yazıkki, bunun sebebi de yerli yersiz çıkışları yan toplar da kötü değil çok kötü olması devamlı riskli pas yapması ( sene boyunca milyonlarca insana kalp krizi geçirtti) ve bence bu benim kendi görüşüm uzaktan şutlarda başarısız olması.  Benim fikrim ise bu sene önüne sağlam bir savunma 4 lüsü kurup bir şans daha verilmesi yönünde pişmiş bir altay volkan demirelden açık ara iyi olur diye düşünüyorum.
  Sadece yeteneği değil karakteriyle gönlüme girmiş genç file bekçisi.  Pırıl pırıl bir genç. Annesi babasını tebrik etmek lazım, iyi bir çocuk yetiştirmişler.
  Genç yaşına rağmen mental olarak kendisini iyi geliştirmiş bir kardeşimiz gideceği çok yol var üzerine eğilip mutlaka gelişimi yukarı olmalı yıllarca takımın kalesini koruyacak potansiyeli var
  geriden oyun kurarken, kendi kendine heyecanlanıp bağıran ve topu dikmesini isteyen taraftarların acımasızca eleştirdiği büyük potansiyelli file bekçisi.


  Öncelikle ligdeki kaleciler arasında en iyi oyun kurma becerisine sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bunu yaparken müthiş bir soğukkanlılık ve cesaretle yapıyor. çalışacağı tüm teknik direktörlerin bunu yapmaya devam etmesini isteyeceği bir özellik. birebir pozisyonlardaki kabiliyetini ve potansiyelini anlamak için biraz futbol izlemek yeterli olacaktır. aşırtma vuruşlara karşı yaptığı kurtarışlar da ekstrası. ayrıca ne olursa olsun vazgeçmeyen, pes etmeyen bir yapıya sahip ama ayaklarıyla yaptığı kurtarışlar onu diğer kalecilerden ayıran en büyük özelliği. bu işi yapan en iyi isim david de gea'nın oyun kurmadaki becerisi tartışılır fakat ayaklarıyla yaptığı kurtarışlar olağanüstü. Altay da bu yönden ona çok benziyor. boyuna rağmen aşırı çevik bir kaleci. bu sezon gaziantep maçındaki kayode, başakşehir maçındaki dirar'ın hatası sonrası visca pozisyonları en akılda kalanlar. bunlar kesinlikle normal kurtarışlar değiller. futbolculuk yetenekleri yanı sıra liderlik vasfı olan karakterli bir insan. maç sonu yaptığı konuşmalarla aklı başında birisi olduğunu anlamak zor değil. gelelim zayıf yönlerine. kaleden ani çıkışlarda ve yan toplarda sıkıntı yaşadığı aşikar. çıkışlar için bir şey söylemek zor ama yan toplarını geliştirebileceği kanaatindeyim. cesareti ve fiziksel üstünlüğü buna müsait. demem o ki bir çok yönden büyük potansiyel vadeden bir kaleci.


  ayrıca günümüz medyasının ve spor kamuoyunun, milli takım kalecisi olma potansiyelindeki bir oyuncuya karşı sergilediği tavır, ülkedeki fenerbahçe düşmanlığının ne boyutta olduğunun önemli bir göstergesi. bizim taraftarlarımızın bu fikirlere kapıldığını görmek de bi' o kadar üzücü.
  "fenerbahçe'de başarılı olmak ve Avrupa'da da takımımla başarılı olmak istiyorum. Her şey zamanı gelince güzel. Ayrılacaksam bile hem kulübümün hem de benim menfaatlerimin örtüşmesi ve kulübümün de onayı gerekir. "


  Açıklamasını yapmış kalecimiz.
  lacisozluk lacisozluk