cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Altay Bayındır
Doğum: 14.04.1998 Uyruk: Türkiye  Boy: 1,98  Mevki: kaleci

altay bayındır

 • /
  12
  kendisi şuan çok genç. ileride daha da tecrübe edinecektir. böyle refleksi iyi olan bir kaleci bulmak zor. bu sezon altay ile devam edilmeli ve kendisine güvenilmelidir. bir 10 sene daha güvenebileceğimiz bir kaleciye sahip olmak çok güzel bir duygu.
  Sabredilirse elimizde tutmamızın çok zor olduğu kaleci.

  Yan toplarda gerçekten aklı gidiyor fakat refleksleri çok iyi. Çok daha iyi bir özelliği var o da ayakları da gerçekten iyi. Mevcut kaleci piyasasında kolayca Avrupa transferi yapabilecek kapasitede.
  oturup kalkmasını, iki kelimeyi bir araya getirip konuşmasını ve oturaklı tavırlarını takdir ettiğim, bahsedilen özellikler futbol dünyasında yorumcular ve td'ler dahil ender görüldüğü için kendisini çölde bir vaha olarak nitelendirebileceğim yetenekli kalecimiz.

  yolu bahtı açık olsun.
  avrupa futbolunun son yıllardaki trendine uygun bir kaleci. bu çok önemli bir avantaj. bunu değerlendirmesi/değerlendirmemiz lazım. ancak bir şeyi de unutmamak lazım. kalecilerin ilk işi golü önlemektir. refleksleri de ortalamaya göre iyi ama bu yan toplarını geliştirmediği sürece umduğumuz seviyeye çıkması imkansız. benzer problem türk futbolunun en önemli kalecilerinden rüştü'de ve geçen yılki as kalecimiz harun'da da vardı. bir kaleci kalesine çekilen penaltıların yarısını kurtarıp da nasıl hala iyi kaleci olamaz, anlamak mümkün değil. aslında basit bir cevabı var; bu ülkenin yetenek değil altyapı problemi var. ancak altay'ın yaşı hala çok genç, özellikle de bir kaleci için. bu sorunların üstüne giderek aşabileceğini umuyorum. refleksleri ve topu oyuna sokmadaki özverisi ve doğru oyuna olan inancı, beni umutlu olmaya itiyor.
  Şu an genele bakınca serkan kırıntılı ayarında bir kaleci. Ayağı daha iyi refleksleri daha iyi yan topları çok daha kötü. Ama potansiyel olarak en az şu anki leno veya patricio seviyesine gelebilir. Bence kesinlikle sabredilmeli.
  şenol güneş'in milli takıma çağırdığı genç kaleci.

  *****
  "İzlanda maçtan bir gün önce İstanbul'a gelecek, şu anda Antalya'da kamptalar. Beş oyuncumuz Avrupa'dan geliyor bugün. Şu an itibarıyla Gökhan Akkan ve İrfan Can Kahveci'nin sakatlıkları devam ediyor. Ümit takımda olan Altay Bayındır'ı bizimle birlikte idmanda görmek istiyoruz." -şenol güneş
  Topu oyuna sokmada ligin en yüksek yüzdesine sahip kalecisi.

  *****
  Altay
  Muslera
  Karius
  Beto
  Farnolle
  Ertaç Özbir
  Mert
  Gökhan Akkan
  Boffin
  Uğurcan
  Günay
  Marafona
  Stachowiak
  Silviu Lung
  Fatih Öztürk
  Samassa
  Korcan Çelikay
  Serkan Kırıntılı (@yagosabuncuoglu)
  lacisozluk lacisozluk