cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Altay Bayındır
Doğum: 14.04.1998 Uyruk: Türkiye  Boy: 1,98  Mevki: kaleci

altay bayındır

 • /
  12
  birinci sınıf bir kaleci alana kadar güvenmemiz gereken kaleci. yapacak başka bir şey yok zira. volkan demirel'in son yıllardaki(*) rezalet performansı üzerine ilaç gibi geldi yalan yok ama a kalite bir kaleci şart bu takıma. keşke güney amerika'dan muslera gibi bir kaleci bulabilsek de kaleci sorunumuzu uzun yıllar boyunca çözsek.
  Kazandırdığı bilmem kaçıncı maç. Önüne sağlam stoper koyduğunda kaleyi de gole kapatacaktır. Altay ve ferdi elimizdeki elmaslar. Parlatıp ekonomiyi düzeltmemiz lazım.
  Önündeki defans (!) Resmen bomboş olmasına rağmen iki inanılmaz kurtarış yapan kalecimiz. Şu çocuğun önüne düzgün defans alın lütfen
  bu sezon kaç maçta müthiş toplar çıkartmasına karşın yenilen goller sebebiyle suçlanıyor.


  hataları var mı ? var. fakat henüz 22 yaşında bir kaleci. gelişime açık olduğunu da düşünüyorum. iyi bir savunma hattına ihtiyaç duyduğu ortada. cepheden gelen toplara, karşı karşıyalarda, , ani şutlarda hatta penaltlarda refleksleri kuvvetli. ayağına hakim ve mert günok gibi gelecekte hızlı ataklar başlatıp kontraya çıkabileceğimiz taktikleri uygulayabilir. ibfk bu şekilde çok fırsat buluyor. altay da bunu yapabilir.oyunu okumasını da çok beğeniyorum.  yan topları çözmeli. mutlaka çözmeli. tabi takımın bir duran top savunmasını çalışması elzem. her topa rakip vuruyorsa kaleci de bir yere kadar. gelişimini sürdürmesini çok istiyorum çünkü karakterli düzgün bir çocuk. bonservis geliri getirebileceği gibi uzun yıllar kalemizi de savunabilir.
  twitter'da chelsea taraftarları tarafından aşırı övülen futbolcu. birçok chelsea taraftarı altay'ı istiyor. kadro kuran chelsea taraftarlarının en az yarısı kaleye altay'ı yazıyor.


  chelsea'nin alacağını düşünmüyorum ama yine de bizim türk taraftarları ile chelsea taraftarlarının atışmaları bayağı komik. chelsea'liler 35 milyon euro diyor, bizimkiler 90m euro'nun altına vermeyiz diyor falan sdjfhsdjfhsdfj... bir de bizimkiler edit videoları falan da yapmış. birkaç tweet bırakacağım isteyen baksın, video + taraftar atışmaları karışık.


  twitter.com


  twitter.com


  twitter.com (favorim bu edit. inanılmaz bir video inanılmaz)


  twitter.com (ahahahahahahah bunun altını mutlaka okuyun. xd)


  öte yandan şunu da söylemek istiyorum; umarım bu olaylar bize bir ders olur. altay'a sahip çıkmamız lazım. evet a sınıf bir kaleci değil fakat en azından kendini geliştiriyor ve seneye düzgün bir savunma hattı ile çok iyi işlere imza atacağına eminim.


  edit: yüzyılın fake'ini yedim arkadaşlar... son attığım tweet meğerse türk hesabıymış. eski tweet'lere inip baktım. neyse diğerleri gerçek chelsea taraftar hesapları. onların altındakileri okuyabilirsiniz.(*)
  lacisozluk lacisozluk