cpm_inboxCount

yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

 yakın zamanda 2. nesil yazar alımları tekrar açılacaktır. 
fenerbahçe kart sahibi iseniz beklemeden info@lacisozluk.com 'a mail atarak yazar olabilirsiniz. 

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
Altay Bayındır
Doğum: 14.04.1998 Uyruk: Türkiye  Boy: 1,98  Mevki: kaleci

altay bayındır

 • /
  12
  Astronomik bir teklif gelmediği sürece satılması yanlış olacak yerli ve potansiyelli genç kaleci.


  Özellikle son 10 yılda kaleci transferlerinde iyi bir kaleci bulmak ve uygun maliyete bulmak giderek zorlaştı. Altay hala istediğimiz seviyede bir kaleci olmasa da özellikle modern futbolun geldiği noktada ayaklarını iyi kullanan, atletik özelikleri iyi kaleciler ön plana çıkmaya başladı. Karşı karşıya pozisyonlarda ve penaltılardaki başarısı da kendisini özel kılıyor.


  Elbette astronomik bir teklif gelirse her futbolcu satılabilir ancak doğru planlama yapılmadan oyuncu satılmasının sonucunu defalarca yaşadık. En son Simon kjaer ve Nani takımdan ayrılmıştı ve yerlerine gelen transferlerden sonra geldiğimiz nokta ortada.
  kendisinin ederi en fazla 10 milyon eurodur mevcut haliyle. o da potansiyelinden dolayı.


  şimdi soru şu: seneye 1. sınıf yabancı bir kaleciye para basılıp alınacak ve şampiyonluk için iddialı bir kadro mu kurulacak? yoksa yapılanmaya gidilip potansiyelli gençler mi oynatılacak?


  eğer 1. seçenek yapılacaksa kendisi satılabilir astronomik bir teklif gelmese dahi. ama 2. seçenek yapılacaksa kendisinin takımda kalmasından yanayım. şu anki önemli zaafı yan toplar gibi görünüyor. ve ileride çok iyi bir kaleci olma potansiyeline sahip.

  'a katılıyorum. yerini dolduramayacağımız oyuncuları gönderiyoruz ve yerlerine onların seviyesinin yanına bile yaklaşamayacak seviyede oyuncular alıyoruz. bu ise vasatlığa alıştırıyor bizi.


  umarım yönetim ince eleyip sık dokuyordur bu konu hakkında.
  Hiçbir yere gitmeyecek topçu.


  Basın Corona yüzünden haber uydurur oldu. Bakın fenerbahçe şöyle transferler yapacak diyebilmeleri için birilerinin de gitmesi gerek. Mesela muric de 30 milyona falan epl gidecek. He kanka aynen...
  Kesinlikle güvenmemiz gereken kaleci. bir genç futbolcudaki en büyük problem genelde özgüven eksikliğidir. genç bir oyuncu bir hata yaptıktan sonra özgüvenini kaybeder. altay sene başında çok özgüvenliydi. sadece iki sıkıntısı vardı. biri her topu rakibin önüne çelmesi diğeri de yan toplardaki sıkıntısıydı. ilkini çözdü bile. Yan toplarda ise sadece kaleci değil defans da sorumludur. iyi bir defans hattıyla oynarsa ikincisini de çözer. Sezonun ilk maçlarında çok iyiydi. sonra alanyaspor maçında hatası yüzünden maç kaybettik. normalde 21 yaşında bir futbolcu bu olaydan ve taraftardan yediği aşırı tepkiden sonra özgüvenini kaybederdi. ama altay kaybetmedi. sonra oynadığı maçlarda da arada yaptığı hatalar özgüvenini hiç etkilemedi. Kesinlikle satmamalıyız. eğer satarsak ikinci bir mert günok vakası olur.
  lacisozluk lacisozluk