Başarısızlıklarla ve facialarla geçmiş üç sezonun ertesine takımı daha diploması bile olmayan emre belözoğlu'na emanet etmek. İşte ali koç'un hayalindeki fenerbahçe.
(bkz:hocasız fenerbahçe) adamın hocaya alerjisi var takımı hocasız bırakmak en büyük hayaliydi heralde başkan olmadan önce. Aylarca hocasız kalması olsun,erol gibi stajyer olsun,diploması olmayan emre'ye emanet etmesi olsun vsvs.
Kulübün borç batağına girip satılma noktasına gelmesi olabilir. O borç yığınını da kimse kolay kolay üstlenmez, kendisi alır.
3 haziran 2018 seçimleri öncesi ali koç; genç futbolcuların kendine yer bulacağı, son kontratını yapmış futbolculardan arınacak, bütçe düşüşüyle ekonomik olarak toparlanacak, her sene oyuncu satışlarından gelir elde edecek, bir teknik direktöre istikrar kredili zaman tanınıp sistem oluşturmasını sağlayacak, hatayı hep dışarıda arayan bir zihniyetten kurtulacak, altyapıya ciddi yatırımlar yapacak, bugünü değil yarını planlayacak; kısacası, türk futbolunda bir devrim yapacak bir fenerbahçe hayal ettiğini söylüyordu.

şu saydıklarımdan sadece oyuncu satışı gerçekleşti galiba. inanılmaz ya. biz vadettiği şeylerin çoğunu gerçekleştirmesini bekliyorduk, daha yarısını bile gerçekleştiremedi. gelinen üç sene sonunda hiç kimse bunu tahmin edemezdi bence.