Spor toto süper lig
2020-21 sezonu 17. hafta karşılaşması
19:00
beIN Sports
Halil umut meler
ülker Şükrü saraçoğlu stadyumu
2 ocak 2021 aytemiz alanyaspor başakşehir maçında izlediğim alanyaspor bizi sadece tempo ile bile yenebilir.

hem hücumda hem da savunmada alan paylaşımları çok iyi. özellikle de ozan ve gustavo'nun olmayacağı orta sahada ne yaparız bilemiyorum. zaten orta saha kara bir delik gibi dipsiz alanlar bırakıyoruz, bunun aksine dripling yapabilen isimleriyle çok çabuk alan kat edebilir alanyaspor.

ibfk çalım atabilen oyuncularıyla, kanatlarda sıfıra inebilen bekleriyle zorlamayı başarıyor ama skor üretemiyor an itibariyle. kesinlikle ama kesinlikle geri düşmemeliyiz. bu maçta 30 metreden caner'in ortaları ile hücum edeceksek yine işimiz çok zor. caulker çıkıp çıkıp vurur toplara. marafona da aşırı formda ve adrese teslim 50 metre top atabiliyor. cidden gözümü korkuttu benim zira biz top oynamıyoruz. ne savunmada ne de hücumda.
Maç fazlasıyla 1 puan üstümüzde bulunan rakiple oynayacağımız maç. Kritik.
Alanyaspor, Kasımpaşa'dan kat kat iyi futbol oynuyor. Hatta ligin en ne oynadığı belli takımı da onlar. Evet kazanmak gerekiyor ama kaybetmemek de çok önemli. Yenersek haftaya pazartesi erzurumspor maçını da kazanırsak liderliğe yükselebiliriz.

Ama bu akşamki oyunumuz yetmez. Daha net daha tempolu daha istekli ve bireysel savunma hataları yapmadan yolumuza devam etmeliyiz. Açıkçası çok zor maç olacak umarım yarım sıfır da olsa kazanırız bu maçı. Ama kesinlikle geri düşmemek gerekiyor. Bjk maçının benzerini yaşarız yoksa. Kazanırsak dediğim gibi haftaya başka şeyler konuşmaya başlayacağız.
muhtemelen berabere bitecek olan maç. şu saçma havalarda erzurum'u, sivas'ı eksiksiz geçsek çok iyi olacak ancak şu maç puan kaybına fazlasıyla gebe.