yazar adı gereklidir!

göster şifre gereklidir!

şifreni mi unuttun?

yazar adı gereklidir!

e-mail gereklidir!

göster parola gereklidir!

şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdaki bölgeden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz!

e-posta gereklidir!

girişe dön

kapat
lacisozluk lacisozluk

4 ağustos 2020 fenerbahçe sk açıklamasıkulübümüzden (bkz:Süper Lig 2020-2021 sezonu harcama limitleri) konusunda yapılan açıklamadır.
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bugün açıklanan ve futbol gerçekleriyle bağdaşmayan takım harcama limitleri, asla kabul edilemez ve uygulanamaz düzeydedir.
Kulübümüz ve camiamız, içerisinde bulunduğumuz transfer döneminde bu kabul edilemez saçmalığa karşı her türlü hak arayış mücadelesini sonuna kadar verecektir.
Harcama limitleri uygulamasına ilişkin başından beri “kervan yolda dizilir” mantığı ile hareket edilmemesini, uygulanabilir, sürdürülebilir bir talimata ihtiyaç olduğunu ve mevcut haliyle Türk futbolunun adil rekabet ortamından uzaklaşacağını ifade etmiş; harcama limitlerinin gerçekçi bir yaklaşımdan uzak ve sürdürülemez olduğunu vurgulamıştık.
Bugün geldiğimiz nokta ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha göstermiştir.
Uygulamaya başlandığı ilk günden beri kurgusunun yanlış tasarlanmış olduğuna dikkat çektiğimiz bu talimat, mevcut hükümlere göre hesaplanmış olsaydı limitimizin (eksi) - 436 Milyon TL olması gerekirdi.
Eksi yüz milyonlarca liralık harcama limiti hesabı da talimatın ne kadar yanlış dizayn edildiğini tartışmasız olarak ortaya koymaktadır.
Eksi harcama limiti garabetini gidermek için TFF Lisans Kurulu tarafından yapıldığını düşündüğümüz hesap manevralarıyla harcama limitimiz mevcut oyuncularımız ve yeni transferlerimiz 154 Milyon TL (18.8 Milyon Euro) olarak açıklanmıştır.
Bu hesaplama manevraları, kulübümüz adına olumlu bir tablo oluşturmamakla beraber; bu adımların tamamen talimatın gerçek dışı hesaplama yöntemlerini gizlemeye yönelik olduğu intibasını uyandırmaktadır.
2020/21 sezonunda hali hazırda sözleşmesi devam eden oyuncularımızın yükümlülükleri kulübümüz için açıklanan 154 milyon TL (18.8 Milyon Euro) limitin çok üzerindedir. Bu durum, yeni sezonda da Kulübümüzün transfer yapmasına engel olmaya çalışılacağı, hiç yeni transfer yapmadığımız durumda dahi 2021/22 sezonunda Talimatın Ek XII J maddesi gereği Kulübümüzün 3 puanının silineceği ve buna ek olarak Transfer Yasağı, Kadro Sınırlaması ve Para Cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanacağı anlamını taşımaktadır.
Bununla beraber yönetim kurulumuz göreve geldiği günden bu yana finansal durumunu düzeltmek adına bir çok adım atmıştır. Takım harcama limitlerine dahil olan kalemlerde 2017-2018 sezonunda 92 Milyon Euro’luk harcamayı bir sonraki sezon 82 Milyon Euro’ya geçtiğimiz sezon ise 64 Milyon Euro seviyelerine indirmiş olup, ’luk bir tasarruf sağlamıştır. Ancak açıklanan limitler doğrultusunda bugün bizden beklenen 64 Milyon Euro’dan 18.8 Milyon Euro seviyesine inmemizdir. Buna hangi açıdan bakarsanız bakın, futbolun gerçeklerinden çok uzak olduğu aşikardır.
Bir kez daha üstüne basa basa vurgulamak isteriz ki; kurgusu en başından yanlış tasarlanmış, haksız rekabete sebebiyet veren ve 2019/20 sezonunda kulübümüze ciddi şekilde zarar veren bu talimatın, bir kez daha önümüzü kesmemesi için camia olarak gereken her türlü mücadeleyi her ortamda sonuna kadar vereceğiz.

Atılacak adımlar ve alınacak aksiyonlar doğrultusunda önümüzdeki günlerde camiamızı bilgilendireceğiz.
Bu aşamada taraftarlarımızdan sabırlı ve gerektiği takdirde camia olarak atacağımız adımlar için de bir o kadar hazırlıklı olmalarını rica ediyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü
Maclarin fb tv'den yayinlanipta bein'den ayrilma ihtimali baya yuksek gorunen aciklamadir. Bein'e zaten para mara vermiyorum ama fbtv icin dekoder almazsam serefsizim. En cok izlenen takim biz olacaz ve limitimiz lige yeni tukselen takimlarla benzer olacak ha??
Hodri meydan.
Edit: dekoder derken bein'inki degil, kulube gelir olmasi amaciyla bizim maclar icin olanini kastediyorum.
Ligden çekilme ve Yayın havuzundan çıkma ihtimalleri ciddi olarak görüşülmeye başlandı. Fenerbahçe yönetimi limitler tekrar düzenlenmezse; bu konuya karşılık olarak radikal kararlar almayı düşünüyor. @yagosabuncuoglu

(bkz:alıntı)
kaotik ortamlarda sağlıklı kararlarin alınması zordur fakat mevcut ortamda artık açık bir şekilde FENERBAHÇE SPOR KLUBUNUN İSTENMEDİĞİ BELLİ OLUYOR. EVET LİGDEN CEKİLMEK COK RADİKAL BİR KARAR GİBİ GORUNUYOR FAKAT TURK FUTBOLUNUN TEMELİNDE FENERBAHÇE OLDUĞU İÇİN ŞUANKİ CARPİK VE HERHANGİ BİR TEMELE DAYANMAYAN KARAR VE UYGULAMARDAN TFF CEKİLECEKTİR TİPKİ YABANCİ KARARLARİNİ ERTELEDİKLERİ GİBİ. FENERBAHÇE DİZGİNLENMEK İSTENİYOR BAKALİM YAKİN TARİHTE NELER OLACAK.
Gectigimiz sezon 64m euro harcama yapilmis.

Bonservis 16m euro
Teknik heyet 5m euro desek maas butcesi 43m euro yapiyor. Goruldugu gibi her sezon daha da dusurulmus maas butcesi.
Seneye puan silme cezasi ile karsi karsiya kalmamiz olasi. Kulubun de dedigi gibi 43m euro'luk harcamayi 18m euro'ya indirmek mumkun degil. Indirsek dahi yerlerine yeni oyuncular alacagiz.
Yonetime acik cagrimdir. Sakin ama sakin bankalar birligi ile anlasma imzalamayin. En buyuk korkum bu.
Tff ve tüm kurullarının bütün sezon yaptıklarına bir de bu eklendi ve Fenerbahce düşmanlığı artık tescillendi.
YÖnetim buna da sessiz kalmasın ve gereken neyse o yapılsın artık yeter !