açıkçası bizim takımımız için çalışacağını sanmıyorum. 2 tane forvetimiz yok. eğer mevlüt yeterli olsaydı denenebilirdi ama mevlüt yeterli değil ve vedat tek santrfor olarak yeterli. dolayısıyla 4-2-3-1 daha uygun.
Benim pek tuttuğum bir diziliş değil klâsik 4-4-2

merkezde oynayan topçular skora çok katkı vermeli ama bizim için bakarsak kısa vadede öyle bir kadro inşa etmemiz olası değil. Ayrıca 2. Santrafor da Alex, talisca ya da iki bir soldado tipinde servisçi ve kendi golünü hazırlayabilecek isimlerden oluşmalı.
Fakat 4-4-2'nin diamond halini severim. DeFacto olarak 4-3-3 oluyor aslında. O zaman bizdeki 10 numara sevgisi de telafi edilmiş oluyor.
Fakat benim en sevdiğim sistem 3-5-2. Onun formasyonu da 3-4-3 bayılıyorum cidden. Tabi 3 stoper değil bek de oynamaya alışmış 2 savunmacı bek ve 1 stoper yani çılgın bir dizilim benimkisi, fakat bunu inşa etmek ve kadroyu buna alıştırmak zor bir iş. Türkiye Ligi'nde şişir zenciye taktiği yüzünden hiç kolay değil, savunmak.
has futbol taktiği. her mevkide yeterince oyuncu bulunur, sahanın hemen her yeri geometrik olarak doğru paylaşılır. kanat oyuncularının tipine göre yan çizgilerde boşluk kalabilir tabii.

futbol karşılaşmalarında izlemeyi ve fifa'da oynamayı en sevdiğim taktiktir. ama 4-4-2 diamond şeklinde mutlaka. bu dizilimdeki önemli bir oyuncu tipi için (bkz: mezzala).

türkiye ligi'nde hızlı bir kanat oyuncusuna sahip olmak neredeyse bir zorunluluk olduğu için bu taktiğin tercih oranı kısmen düşüktür. 4-2-3-1 veya 4-3-3 daha çekici gelir türkiye takımlarına.