2022-2023 sezonu B grubu 6. hafta karşılaşması
Yayın: exxen
uel b grubu son maçı. eğer bu maça kadar gruptan çıkmayı garantilemezsek ikinci bir ivan bebek faciası bekliyorum. bu maça kadar eze eze ilerlemeliyiz grupta.
boş teneke lucescu'nun elinden gelen her zorluğu çıkaracağı maçtır, sürekli motivasyon konuşması yaptığına eminim. bu, takımında ne kadar karşılık bulur bilemiyorum sonuçta grupta hedefleri kalmadı, ilk golü erken bulursak averaj hesaplarına girebiliriz. bize gelirsek mhy Rossi Gustavo Henrique ve Luan Peres oynamayacak, son maçta 11 başlamayan crespo lincoln valencia çok büyük ihtimalle 11'de başlar joshua fit hale geldiyse ilk 11 olmasa bile sonra oyuna dahil edebilir elde iki stoper kaldığından kuvvetle muhtemel geride dörtlüyle başlarız, 11 tahminim;

---------valencia----michy---------

lincoln----arao------crespo------irfan

ferdi-------szalai------serdar-----osayi

---------------------altay-------------------
Jorge dedem ilk senesinde olmasına rağmen öyle umut veriyor ki bana avrupa’da neden çeyrek-yarı final görmeyelim ki diyorum. Geçen sene bile elimizden kaçırdığımız takım gitti kupayı kazandı.

Jesus mesela önümüzdeki 5 sene bizde olsun, bir iki içerde kupa kazansın o özgüvenle bizim takım muhakkak avrupa’dan kupa getirir, çok eminin ve karşı tarafı komple sustururuz, tek diyecekleri de ilk biz aldık olur bu sefer.

O yüzden bu maçı yenmek ve gruptan lider çıkmak çok önemli. Hem 2 maç az oynuyorsun, hem iddialı birçok takımı elemiş oluyorsun. Rennes maçlarında yazdığımız güzel hikaye de tatlanmış olsun, haydi fenerim haydi jorge dedem.
rotasyonlu kadroyla çıkmamız gereken maç. ligde yakaladığımız rüzgarın terse dönmemesi adına önemli bu durum. şu noktada sakatlık vs. yaşamadan dünya kupası arasına girmemiz gerek. rennes'in aek'i elek edeceğini düşünürsek yensek bile 2. olma ihtimalimiz bana bunları düşündürtüyor maalesef.
ilk 11'imiz;

---------valencia----michy---------

lincoln----arao------crespo------arda

ferdi-------szalai------serdar-----osayi

---------------------altay-------------------

arda'yı sağ öne yazdım ama büyük ihtimalle arao stoperlerin arasına gömülecek kenar bekler ferdi ve osayi orta sahaya çıkacak lincoln crespo'nun yanına geçecek önlerinde arda şeklinde oynayacağız.
fenerbahçe : Altay, Osayi, Serdar Aziz, Szalai, Ferdi, Arao, Crespo, Arda Güler, Lincoln Henrique, Valencia, Batshuayi.

Dinamo Kiev : Bushchan, Tymchyk, Zabarnyi, Popov, Vivcharenko, Sydorchuk, Shepelev, Tsygankov, Buyalskyi, Vanat, Besedin.