Bir futbol dizilimi. 3-4-3 formasyonu aslında.
Halihazırda uygulayan var mı ? Bilmiyorum. Ama uygulaması oldukça zor. Bir santrafor arkasında 2 gezici 9 ya da 10 numaralı bir sistem. Kanatlar orta sahadaki isimlere devredilmiş bir formatta kanat oyuncularının ciğersiz olması gerekiyor.
Aslen 3-4-3 çok beğendiğim bir sistem olmasına karşın 3-4-2-1 kapalı savunmaların ana plan olduğu bir ligde herhalde pek başarılı olamaz. Yine de iş kadroya ve teknik adama bağlı.
bu dizilimi ne zaman görsem aklıma 2 aralık 2017 beşiktaş galatasaray maçı ve 18 kasım 2017 istanbul başakşehir galatasaray maçı geliyor. gs bu iki maça da bu dizilişle çıkmıştı ve 10 yemekten kurtulmuşlardı.

t: savunmada çok açık verecek diziliş.
edit: ama 17-18 sezonunun ilk 10 haftası gayet iyi bir performans göstermişlerdi bu diziliş ile. bunu da ekleyelim. lakin derbi taktiği değil bence, 10 maç sonra da çözülüyor. malatya'Ya 2-1 yenilmişlerdi mesela bok gibi oynayıp.
mesut gelince acaba denenir mi dediğim bir diğer ifadesi çam ağacı olarak bilinen sistem.

2'linin birisi pelkas diğeri mesut, arkalarında ozan-sosa- mhy ya da gustavo belki ileride ismail ile bir dizilim. gustavo orta sahada oynarsa novak ya da tisserand stoper hattını tamamlayabilir.

____________________________altay_________________________

________serdar___________gustavo_________szalai__________

nazım___________ozan____________mhy(sosa)________caner

_________________mesut______________pelkas______________

______________________thiam(samatta)____________________

elimizde bu kadar 10 numara olunca kadroyu oluşturmak da güç.
#45216'daki entry'ye katılmakla beraber Bencede kadronun oynayabileceği (mesut kondisyonunu tekrar yakaladığında) en iyi diziliş bu. Mesut'un yaratacığı savunma zafiyetini de en aza indirgemek için böyle bir sistem, çok koşan orta saha ve kanat oyuncuları gerek.

Ama caner'in sol tarafta hiç ikamesi olmaması o mevkiyi düşündürüyor.