iki ispanya deplasmanından oluşan çift maç haftamızın ilk ayağı. öbür maç baskonia ile 2 gün sonra.

Scottie Wilbekin, Dyshawn Pierre, Melih Mahmutoğlu ve Metecan Birsen sakatlıkları dolayısıyla kadroda yok.

eksiklikler varken ve madrid fazlasıyla formdayken zoru başarır ve eğer bu maçı kazanırsak sezonu ilk ikide bitirme şansımız devam edecek. madrid'le farkı iki galibiyete indirmiş olacağız çünkü.

sezonun ilk maçını ataşehirde r. madrid kazanmıştı 85-71 ile. biz ise onları deplasmanda en son 2018'de yenebilmişiz.

hal böyleyken ibre tabi ki onları gösteriyor. önemli skorerimiz wilbekin yok.. özellikle onlarda en sıcak isimlerden birisi, hatta ilki olan canımızı okuyacak gibi duran canan musa'yı savunacak adamımız davşan pierre'i kesin arayacağız bu maç.

bir de biz enteresan bir takım olduğumuz için real madrid'i 20 sayıyla yenip sonra gider baskonia'ya 20 sayıyla da yenilebiliriz. izleyip göreceğiz.
savunmamızın biraz daha iyileşmesi gereken maç. bazı boş üçlükleri yememeliydik.

tabi şu tarz işlere de yapacak bir şey yok: x (tweet)
Aslında fena bir devre çıkarmadık. Calathes ilk yarıda bizim adımıza en iyi isim olabilir. Skoru heyes ile ikisi sırtlıyor. Çeşitlilik gerek biraz da. Dorsey ve ikinci devre guduric katkı vermeli. Calathes’in skor yönü hiçbir zaman onu değerli kılan özellik olmadı çünkü.

İkinci devre tavarez r. Madrid için önemli bir güç olabilir umarım ritim bulamadan 3. 4. Faulünü peşin sıra yapar xd
Gücümüz yetmedi demek gerek. Kötü oynamadık, mücadele de vardı istek de… hatta bir Madrid deplasmanı için fena olmayan hakem 3’lüsü bile vardı. ancak bir yerden sonra başka şeyler gerekiyor o eksik işte.

Şunu kabul etmek gerekiyor sakatlarımız olmasa dahi bu sezon o seviyelerin yakınında bile değiliz hem kadro kalitesi açısından hem de oyun istikrarı açısından.

Ayrıca oynamaya çalıştığımız basketbolu da tam çözemiyorum, hücumda ya da savunmada akışkan değiliz çok bireysele dönmek zorunda kalıyoruz ancak set hücumlarını benim basketbol bilgim anlamaya yetmiyor.

Play-off a kaçıncı sıradan gireriz bilmiyorum ancak Madrid ve oly bizden çok daha becerikliler bu sezon. Hatta maccabi gibi ekipler de bize ters gelecek bir oyun oynuyor. Bir tek Barcelona’nın anti-tezi gibiyiz.

Kalan maçları düşününce fikstürümüz zor. İlk 4 bence bu saatten sonra pek mümkün değil ancak 5. Sırada da kalabilecek gibi değiliz. Baskonia ve kızılyıldız deplasman Efes iç saha. Baskonia’nın da play-of kovaladığını ve kenardan köşeden girmeye çalıştığını düşünürsek 6’ya da düşebiliriz. Gerçi Barcelona ile eşleşme durumu olacak ki üst grupta en iyi rakip olabilir bizim adımıza.