sezonun ikinci yarısındaki 2. maç.

bu sezon ibb ligde en son bizim maçta kaybetti. çok iyi bir ivme yakaladılar.

sırasıyla gaziantep, başakşehir ve trabzonspor maçlarımız var. ikisi direkt rakibimiz. bu 3 maçlık fikstürün 2'si deplasmanda.

bu 3 maçta 9 puan alırsak şampiyonluk havasına iyice gireriz. 3 maç 5 puan alırsak yara alırız ama çok büyük ses çıkmaz.. 3 mağlubiyet ise camiayı karıştırır.

kalan iç saha maçlarında asla puan kaybetmemiz gerekiyor, malum deplasman karnemiz yüzünden. o sebeple her vurduğumuz gol olur umarım.
kazanacağımızı düşündüğüm maç. ama gönül ister ki şu kaos ortamında gümbür gümbür bir oyunla sahadan galip ayrılmak. çünkü bu tüm camialara çok net bir mesaj olacaktır.

mevcut kadroyla ideal 11'im ise şöyle;
-------altay------

isla---jailson(zanka)---serdar----dirar

ozan-----gustavo

deniz türüç----kruse---garry rodrigues

vedat(mevlüt)

jailson yerine zanka düşünmemin nedeni crivelli ve demba ba'nın fiziksel olarak jailsondan üstün olmalarının oluşturacağı tehlikeler ama form durumuna göre jailson'u tercih edebilir hoca.

mevlüt ise vedat'ın ceza alması durumuna göre yoksa tabii ki ileri ucun tek sahibi belli.

ama eminim ki ne deniz türüç ne de rodrigues ilk 11 başlayacak. ozan tufan sağa tolga ciğeri sola ortaya da emre belözoğlu olacak. ersun hocamın ürkek oyununu izlemeye mental olarak hazır olmasam da realite bu. umarım şaşırtır beni.

edit: demba ba sarı kart cezalısıymış. @muz orta uyardı sağolsun.
Kazanıp Başakşehir'i altımıza almamız gereken maç. Deplasmanda kazandık fakat bu maç biraz daha zor gibi. Başakşehir sezon başı tam olarak ritmini bulamamış olsa bile fena oynamamıştı o maçta. Altay'ın kritik kurtarışı sayesinde çevirdik maçı. Bakalım bugün ne olacak..
sol kanatta kim oynar sorunsalı içine düştüğüm maç.
Tolga oynarsa kanat için ağır kalıyor Garry oynarsa boş kaleye direğe ya da dışarı vuruyor maçı ince dokunuşlar belirleyecek.
Kadıköyde takım bir başka oynuyor alırız bu maçı.