2022-2023 sezonu 3. hafta karşılaşması
Yayın: beIN Sports
4-2 kazandığımız maç. belhanda ve onyekuru konusuna hiç değinmeyeceğim, onları kendi başlıkları altında yorumluyoruz zaten. bir de defanslarında oynayan samet'i dışarıda bırakırsak adana demirspor gerçekten iyi mücadele eden, kadrosunu güçlendirmiş bir takım. taraftarını ve duruşlarını da seviyorum. gel gelelim oynadıkları futbolla da zaten üst sıraları zorlayacakları aşikar. kendilerine bundan sonraki diğer ağlak kulüplerle yaptıkları maçlarda başarılar diliyorum.
Bu maçla birlikte Jesus'un tüm eksikliklerin neler olduğunun farkına vararak, takımı iyi yönde geliştirmesi açısından iyi oldu.
İki art niyetli oyuncuyu çıkarırsak, adana gerçekten ligde çok iyi yerlere gelebilecekleri kalitede oyun oynuyor.
Maçta hakem bize verdiği haklı panaltıdan sonra tribe girdi bir ara, ta ki rakibin penaltısını verene kadar. Orta sahanin yorulduğunu gören Jesus müdahalesi ile oyunu çevirdi ve takımı rahatlattı.
Maçta hakemlik bir olay olmaması rakipleri kudurtsa da bahane bulmaları çok kolay. Var olması gerektiği şekilde devreye girdi.
Her maç sonrası tereddütlerim giderek azalıyor, basit hatalar olacak illaki, ama teknik direktör gerçekten kalitesini ortaya koyuyor.
Maç öncesi aldığım mutlu haber sonrası bu galibiyet çok güzel oldu.
3-1'den sonra maç elimizden gidiyordu kendi evimizde bu kadar baskı yememiz kabul edilemez halbuki orta sahada topu biraz gezdirsek hem rakibin gardını düşürürdük hemde arkaya atılacak toplarla farkı açardık, maalesef tansiyonu ayarlayacak saha içi liderimiz yok.
Skor 4 -2 denilince maçı izlemeyen birisi eee daha ne olsun der, 3 maçta 13 gol attık daha ne istiyorsunuz der. Ancak öyle değil. 3 maçta 5 gol yedik, diğer rakip de 10 kişi ile oynadı herhalde 1 saat kadar.

Bu maç zaafları göstermesi açısından önemli, rakibin oturmuş oyun anlayışına karşı 4 gol bulmak önemli ancak eksikler giderilmeli.
İyi bir test maçı olduğunu ve uzun vadede başımıza neler gelebileceğini görmüş olduk. önde yakalandığımız zaman durumlar vahim. Kademe hataları fena. Buna ek olarak yapılan hamleler bence kötüydü. İlk yarı oyun iyiydi ama ikinci yarı savunma hataları sonucu iştahlanan rakip istediği pozisyonları özellikle sol kanattan yeterince buldu ve bu pahalıya patlayabilirdi.

oyun görüşü iyi olan orta sahalar ve Onyekuru analiz edilmemiş olamaz. Bence bu ciddi bir sıkıntı. Rahat bir skor aldığımızda savunma arkasına o topların atılmasına izin vermemeliyiz.
Çok çok önemli bir galibiyet aldığımız maç. Rakibin isminden, kadrosundan, formundan bağımsız olarak, ligin başında yakalanan galibiyet serisinin ileri haftalar için hem özgüven hem de avantaj sağlayacağını düşünüyorum.
Arkadaş bu nasıl bir maç ya? Stresten fıtık oldum fıtık. Neyse kazanmak üzereyiz.