En az 3 farkla kazanacağımız maç. Bu maçla birlikte liderliği yükselip bir daha inmeyecegiz.
Yorgun milli topculari mümkün mertebe dinlendirmek gereken maç. Bu fikstürün böyle hazirlanmasina izin vermek de büyük başarısızlık.
top ayaklarındayken ligin açık ara en kötü takımı olan gençlerbirliği ile karşılaşacağız. maalesef konya maçında düştüğümüz hataya düşersek kafa toplarını rakibe vermeyecek stoperleri de var. bununla birlikte çok kolay top kaybı yapan, orta saha direnci ve teknik kapasitesi düşük bir takım. eğer lütfedip ilk yarıdan presin getirdiği baskıyla coşkulu bir futbol oynarsak maçı erken bitirebiliriz. gol atamadığımız her dakika cılız başlayan gençlerbirliği kontralarını daha keskin hale dönüştürecek. konyaspor maçının telafisi tek maçla mümkün değil, umarım bir seri başlatabiliriz.
Yokmuş gibi davrandığım maç. Düşününce zaman geçmiyor. Ya puan kaybedersek nolur psikolojisi ile maç saatini beklemek işkence haline geliyor.
son çıkan eksiklerden sonra nasıl bir kadroyla çıkacağımızı acayip merak ettiğim bir maç. sağda tisserand mı denenir? novak mı ? ozan mı ? lemos mu ? 3-5-2 mi çıkılır ? çok değişik ama kimsenin tam anlamıyla tatmin olamayacağı bir kadro dizilimi olacağı kesin.
An itibariyle hava - 3 ankara'da. Bu hafta çok serindi. Umarım bizim çocuklar üşümezler!!! Çünkü artık bahane dinleyecek hal kalmadı.

Genel kanı 3 puanı alalım da nasıl olursa olsun. Ama bu günü kurtaralım anlayışı ile gidince konyaspor maçında yaşananlar oluyor işte. Artık bir oyun ve hücum organizasyonu görmenin vakti geldi de geçiyor. Şu saatten sonra o eksik bu hasta deme lüksü bitti. Ligin en geniş kadrosu olarak hala bahane üretilecek ise işimiz var.

Erol buluta gelince skor olarak geri düşünce takım neden panik başlıyor? Üstelik ezbere değişiklik yapma artık. 5 değişiklik hakkı var diye hepsini kullanmaya da kalkma ya da hepsini aynı anda yap. Sürekli oyun hızı düşüyor. Zaten rakipler de tempo düşsün istiyor sen bir de onlara yardımcı oluyorsun ikide bir değişiklik yaparak. Pelkas samatta çıksın x girsin falan yetti artık. Ezbere değişiklik yapma gerekirse oyuncu değil oyunu değiştir.

Bir de takımda sağ bek yokken serhat ahmetoğlu neden kadroya alınmaz? Bir genç oyuncu takımda opsiyon olarak düşünülmeyecek kadar kötüyse hemen gönderin, bu kadar eksik varken bile tercih edilmeyecek ise hiç boş yere oyalanmasın, zira hazırlık maçında iyi oynadığı halde bugün ihtiyaç da varken kafilede yoksa zaman kaybetmesin iki taraf da... Bugün serhat kafileye girmiş olsa ve maçta süre almış olsa, gençlere de mesajı verirdin, çalışır kendinizi gösterirseniz formayı alırsınız diye. Hatta ömer faruk ve ferdi'yi bile mesaj olurdu.

Ama Türk tipi teknik adam olarak her zaman olduğu gibi ya kaybedersem onun hatasından, ya hata yaparsa çocuk kaybolursa denilerek riske girilmiyor. Sanki böyle olunca o çocuklar uber topçu oluyor ve her maç kazanılıyor... Benim hayalimdeki teknik adam kim iyiyse yaşından, isminden ya da maaşından korkmayacak ve sahaya sürecek. Yeri gelir 40 yaşında olur yeri gelir 15, o formayı güvenle verir. Skora göre de ihaleyi oyuncuya yıkmaz. İyiyse de kötü olana kadar oynatmaya devam eder. Teknik detaylar uzar gider ama fenerbahçe teknik direktörü hücum organizasyonu olarak doldur boşalt yapalım, dakika 62 hadi pelkas çık cisse gir, dk 70 samatta çık, sosa gir değişikliği yapacaksa orada fazla barınamaz ve barınmamalı. Umarım erol bulut artık futbol oynamaya karar verir.
Gençlerbirliği gibi ligin en zayıf kadrolarindan birine karşı En az 3 farkla kazanamayacaksak bitmişiz biz.

4-0 gibi bir skorla biteceğini düşündüğüm maç.